ارسال به دیگران پرینت

کرونا | دو سوم ساکنان یک خانه سالمندان در بلژیک به ویروس جدید کرونا مبتلا شدند

دو سوم ساکنان یک خانه سالمندان در شهر «اوتولست» واقع در شمال غربی بلژیک که تعداد آنها ۷۵ نفر اعلام شده، به ویروس کرونا از نوع جهش‌یافته مبتلا شدند. به گفته این مقام محلی قرار بود از ابتدای همین هفته به ساکنان خانه سالمندان شهر واکسن کووید۱۹ زده شود، اما به دلیل شیوع گسترده و ناگهانی ویروس، واکسیناسیون به تعویق افتاده است.

دو سوم ساکنان یک خانه سالمندان در شهر «اوتولست» واقع در شمال غربی بلژیک که تعداد آنها ۷۵ نفر اعلام شده، به ویروس کرونا از نوع جهش‌یافته بریتانیایی آن مبتلا شدند.

این خبر را یوریس هیندریکس، شهردار این شهر کوچک ۱۰ هزار نفری در استان فلاندر غربی در روز یکشنبه ۱۷ ژانویه (۲۸ دی) اعلام کرد.

 

بر اساس اطلاعات موجود از نتیجه آزمایش شهروندان این شهر تا این روز در مجموع ۱۲۸ هزار نفر به این گونه ویروس دچار شده‌اند و در خانه سالمندان «دگروئن ورته» که در منطقه «مرکم» در نزدیکی آن قرار دارد، تا کنون سه نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

 

هنوز معلوم نیست ویروس جدید کرونا از چه طریقی به این ناحیه کوچک از بلژیک رسیده زیرا هیچ یک از افراد مبتلا تا پیش از این به بریتانیا سفر نکرده‌اند. به همین دلیل مقامات می‌گویند که شاید ویروس این بیماری از یک «منبع غیرمستقیم» و احتمالا بدون تماس انسانی در محل شایع شده است.

شهردار اتولست به خبرگزاری فرانسه گفت که تمامی فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی در این شهر تعطیل شده و افرادی که به ویروس جدید مبتلا شده‌اند باید به جای ۷ روز، ۱۰ روز قرنطینه شوند.

 

به گفته این مقام محلی قرار بود از ابتدای همین هفته به ساکنان خانه سالمندان شهر واکسن کووید۱۹ زده شود، اما به دلیل شیوع گسترده و ناگهانی ویروس، واکسیناسیون به تعویق افتاده است.

 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه