ارسال به دیگران پرینت

باکو | پایگاه هوایی ترکیه در جمهوری آذربایجان تکذیب شد

سخنگوی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان عصرجمعه گزارش برخی رسانه های خارجی درباره استقرار پایگاه نیروی هوایی ترکیه در سه شهر این کشور را تکذیب کرد. برخی منابع خبری باکو به نقل از وی اعلام کردند: به استثنای موارد پیش بینی شده در موافقت نامه های بین المللی که جمهوری آذربایجان یکی از طرفین آنها می باشد، استقرار پایگاه های نظامی درخاک جمهوری آذربایجان در خارج از سیاست دولت می باشد.

سخنگوی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان عصرجمعه گزارش برخی رسانه های خارجی درباره استقرار پایگاه نیروی هوایی ترکیه در سه شهر این کشور را تکذیب کرد .

"واقف درگاهلی "سخنگوی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گزارش های منتشره برخی رسانه ها در این زمینه را دور از واقعیت خوانده است .

برخی منابع خبری باکو به نقل از وی اعلام کردند: به استثنای موارد پیش بینی شده در موافقت نامه های بین المللی که جمهوری آذربایجان یکی از طرفین آنها می باشد، استقرار پایگاه های نظامی درخاک جمهوری آذربایجان در خارج از سیاست دولت می باشد.

سخنگوی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین افزود : باید توجه داشت که جمهوری آذربایجان عضو جنبش عدم تعهد است و در سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ میلادی ریاست این جنبش را بر عهده دارد .

در پی پایان جنگ ۴۴ روزه اخیر نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان که منجر به آزاد سازی سرزمین های این کشور در قره باغ شد، گروه ۲۰۰ نفره متخصصین مین زدایی برای مشارکت در عملیات مین زدایی وارد جمهوری آذربایجان شدند.

همچنین گروه ۲۰ نفره از متخصصین مین زدایی روسیه برای همکاری با جمهوری آذربایجان در این زمینه در این کشور بسر می برند .

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه