ارسال به دیگران پرینت

طلای سیاه | بهای نفت خام امروز جمعه افزایش یافت.

بهای طلای سیاه در بازار انرژی شاهد افزایش بود.

 بهای نفت خام سبک ‌برنت دریای شمال‌، در معاملات امروز جمعه افزایش یافت.

بر این اساس، در پایان معاملات روز کاری لندن‌‌، بهای نفت خام سبک ‌برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مارس با ۰.۹۵ درصد افزایش ‌نسبت به پایان ‌‌معاملات روز کاری ‌پیشین، به ۵۴ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید.

همچنین در معاملات الکترونیک بازار نیویورک هم بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‌‌شیرین وست تگزاس اینترمیدیت ‌برای تحویل ‌در ماه فوریه با ۰.۷۵ درصد افزایش ‌نسبت به پایان ‌‌معاملات روز کاری ‌پیشین، به ۵۱ دلار و ۳۴ سنت رسید.

نیل ویلسون، کارشناس مارکتس دات کام (Markets.com) در تحلیل اوضاع حاکم بر بازار می‌گوید: تصمیم عربستان سعودی که بعد از آمریکا و روسیه بزرگترین تولید کننده نفت و اولین صادر کننده نفت درجهان است، مبنی بر کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود در ماه‌های فوریه و مارس نقش به سزایی در افزایش قیمت نفت در بازار جهانی داشته است.

وی افزود: همچنین سرعت گیری پویش واکسیناسیون در برابر ویروس جدید کرونا نیز آینده بازار انرژی را روشن کرده است.

طبق توافقی که گروه نفتی اوپک پلاس، در نشست پنجم ژانویه به دست آورد میزان کاهش عرضه نفت از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز به هفت میلیون و ۱۲۵ هزار بشکه در روز در ماه فوریه خواهد رسید. سپس رقم این شاخص در ماه مارس به هفت میلیون و ۵۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید. بر اساس این توافق روسیه و قزاقستان مقدار اندکی به تولید خود می‌افزایند، اما دیگر کشور‌های عضو این گروه نفتی در تولید خود هیچ گونه تغییری اعمال نخواهند کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه