ارسال به دیگران پرینت

اسرائیل با واکسینه کردن یک میلیون نفر علیه کرونا رکورد شکست

داده‌های پژوهشگران آکسفورد نشان می‌دهد که اسرائیل در صدر کشورهای جهان از نظر سرعت واکسیناسیون کرونا قرار گرفته است. این کشور تا کنون توانسته بیش از ۱۰درصد جمعیت ۹ میلیونی خود را واکسینه کند.

اسرائیل کم‌تر از دو هفته بعد از شروع واکسیناسیون توانست با سرعت زیادی در کمپین مصون‌سازی علیه ویروس کرونا حدود یک میلیون نفر از شهروندان خود را واکسینه کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، یولی ادل‌اشتاین، وزیر بهداشت اسرائیل روز جمعه اول ژانویه (۱۲ دی) اعلام کرد، حدود ۹۵۰هزار نفر از مردم اسرائیل تا کنون اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

این تعداد بیش از ۱۰درصد جمعیت اسرائیل است که شامل حدود ۹میلیون و ۳۰۰هزار نفر می‌شود.

به گفته ادل‌اشتاین، تنها در روز پنج‌شنبه حدود ۱۵۳هزار و ۴۰۰ نفر در این کشور واکسینه شده‌اند. بیش از ۴۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال در این کشور تا کنون اولین دوز واکسن فایزر ـ بیونتک را دریافت کرده‌اند.

بنا بر داده‌های پژوهشگران آکسفورد، سرعت اسرائیل در واکسیناسیون از سایر کشورها بیش‌تر بوده است. در وبسایت "جهان ما در داده‌ها" (Our World in Data) می‌توان کشورهای مختلف را از این منظر سنجید.

در نمودار بخش واکسیناسیون این وبسایت، اسرائیل در صدر کشورهای جهان از نظر سرعت واکسیناسیون قرار گرفته است. در این نمودار که مربوط به ۳۰ دسامبر است کشورهای مختلف از نظر تعداد دوزهای مورد استفاده در هر ۱۰۰ نفر با هم مقایسه شده‌اند.

در این نمودار اسرائیل با فاصله‌ای کاملا مشهود جلوتر از سایر کشورها، از جمله بریتانیا، آمریکا، چین و آلمان قرار گرفته است.

در همین حال آمار ابتلای روزانه به کرونا در این کشور به رغم سومین تعطیلی سراسری باز هم بالا رفته است. وزارت بهداشت این کشور آخرین آمار روزانه موارد ابتلا را پنج‌ هزار و ۸۰۴ نفر اعلام کرده است.

یک روز پیش از آن آمار روزانه ابتلا به کرونا از این هم بیش‌تر و بالغ بر پنج هزار و ۸۳۱ نفر بود که بالاترین آمار از ماه اکتبر محسوب می‌شود.

به همین دلیل وزارت بهداشت اسرائیل خواستار شدت بخشیدن به محدودیت‌های کرونایی از یکشنبه به بعد شده است.

برای مقایسه می‌توان گفت، در آلمان که جمعیت آن حدود ۹ برابر اسرائیل است شمار آمار روزانه رسمی ابتلا به کرونا در روز جمعه ۲۲هزار و ۹۲۴ نفر بوده است.

منبع: ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه