ارسال به دیگران پرینت

نیوزویک | حملات سایبری اخیر فقط یک پیش نمایش است

رسانه‌های آمریکایی با اشاره به حملات سایبری اخیر به بعضی نهادها و موسسات آمریکا، خاطر نشان کردند که این حملات فقط یک پیش نمایش است.

وب سایت نشریه نیوزویک نوشت: حملات زنجیره ای سایبری به یک شرکت نرم افزاری که توسط موسسات عالی فدرال مورد استفاده قرار می گیرد، فقط پیش نمایش خطرات بزرگ پیش رو است.

بر اساس این گزارش، در حالی که مقامات و کارشناسان در حال تلاش برای بررسی میزان دسترسی بدافزارها به اسرار بخش خصوصی و دولتی هستند، آنچه شناخته شده است این است که ماه‌ها -  احتمالا از ماه مارس  تاکنون -  به ده ها هزار شبکه توسط یک عملیات سایبری نفوذ شده که تعریف و خطر آن برای بسیاری از مردم ناشناخته است.

چند روزی است که مراکز و نهادهای مهم آمریکا مانند وزارتخانه‌های دفاع، خزانه‌داری، خارجه، تجارت و امنیت داخلی، هدف حملات قدرتمند سایبری هکرها قرار گرفته‌اند.

«رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی کاخ سفید سه شنبه سفر خود به کشورهای اروپایی را به دلیل حمله هکری به نهادهای دولتی آمریکا نیمه تمام رها کرده است.

در همین حال، دو کمیته مهم مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مشترک خود درباره این حملات سایبری را آغاز کردند.

روسای این دو کمیته مهم مجلس نمایندگان آمریکا در نامه مشترکی به مدیران اف بی آی، اطلاعات ملی و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده نوشتند: کمیته های ما به دنبال دستیابی به اطلاعاتی درباره نفوذ گسترده هکرها به چندین نهاد دولتی و فدرال، زیرساخت های مهم و حیاتی و شبکه های فناوری اطلاعات بخش خصوصی، هستند.

در این نامه همچنین آمده است: در حالی که تحقیقات و تجزیه و تحلیل های ما بر اساس اطلاعات اولیه همچنان ادامه دارد، این مساله کاملا روشن و آشکار است که حمله سایبری اخیر تبعات خسارت بار و مخربی برای امنیت ملی ایالات متحده به همراه خواهد داشت.

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه