ارسال به دیگران پرینت

پس از برگزیت | گذرنامه اروپایی حیوانات خانگی بریتانیا لغو می‌شود

شهروندان بریتانیا برای انتقال هر باره حیوانات خانگی یا سگ‌های کمکی خود به ایرلند شمالی و اتحادیه اروپا مجبور به اخذ "گواهی بهداشت" هستند.

سگ‌، راسو و گروهی از حیوانات خانگی بریتانیایی پس از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) گذرنامه اروپایی خود را از دست می‌دهند و با رعایت شرایط سخت‌تر قادر به سفر به اتحادیه اروپا هستند.

بریتانیا تا آخرین روز  سال جاری میلادی با قوانین اتحادیه اروپا هماهنگ است و دوران "انتقالی" را سپری خواهد کرد. برگزیت با توجه به نتیجه مذاکرات روزهای آتی بریتانیا و اتحادیه اروپا "با" یا "بدون" توافق اجرایی خواهد شد.

حیوانات خانگی بریتانیایی مانند نوعی از راسوها، گربه و سگ‌ها پس از خروج بریتانیا از مدار اتحادیه اروپا گذرنامه اروپایی خود را از دست می‌دهند و آنها از این پس برای سفر نیازمند میکروچیپ و گواهی‌های واکسیناسیون و بهداشت حیوانات هستند.

میکروچیپ حیوانات، یک فرستنده شناساگر رادیویی کوچک به اندازه یک دانه برنج است. این ریزتراشه روی بدن یا زیر بخش شلی از پوست حیوانات کار گذاشته می‌شود و یک شمارۀ شناسایی یا کد مخصوص را به حیوان اختصاص می‌دهد که توسط دامپزشکان و پرسنل پناهگاه‌های حیوانات قابل خواندن است.

براساس این قانون، صاحبان حیوانات خانگی یا سگ‌های کمکی خارج از اتحادیه اروپا برای سفر به کشورهای اتحادیه مراحل پیچیده‌تری را طی کنند.

بر اساس مقررات جدید، استفاده از گذرنامه‌های اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی در ایرلند شمالی همچنان ادامه خواهد یافت.

شهروندان ساکنان ولز، انگلیس، اسکاتلند که در مجموع بریتانیا نامیده می‌شوند برای انتقال هر باره حیوانات خانگی یا سگ‌های کمکی خود به ایرلند شمالی و اتحادیه اروپا مجبور به اخذ "گواهی بهداشت" و رعایت قواعد اتحادیه اروپا هستند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه