ارسال به دیگران پرینت

رسانه اسرائیلی:

اسرائیل و آمریکا برای یک‌رشته عملیات پنهانی علیه ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند.

به نوشته تایمز اسرائیل و به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل، اسرائیل و آمریکا برای یک‌رشته عملیات پنهانی علیه ایران در هفته‌های باقی‌مانده از دولت دونالد ترامپ برنامه‌ریزی کرده‌اند. این رسانه‎‌‎ها می‌گویند موضوع حمله را می‌توان از سفر مقامات آمریکایی از جمله مشاور امنیت ملی ترامپ و وزیر خارجه او به اسراییل متوجه شد. بر اساس این گزارش‌ها، این عملیات با این پیش‌فرض طراحی شده که ایران در این چند هفته از نشان دادن هر گونه واکنش خودداری خواهد کردرسانه‌های غربی نیز مدعی شده‌اند که فرماندهان ایرانی به متحدان منطقه‌ای خود تاکید داشته‌اند در هفته‌های باقیمانده کاری نکنند که آمریکا بهانه‌ای برای اقدام متقابل پیدا کند.

یک رسانه صهیونیست مدعی شد که ترامپ قصد دارد در هفته‌‎های باقیمانده تا ترک کاخ سفید با همکاری اسراییل یک رشته عملیات پنهانی و سری علیه ایران انجام دهد.

به نوشته تایمز اسرائیل و به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون این رژیم، اسرائیل و آمریکا برای یک‌رشته عملیات پنهانی علیه ایران در هفته‌های باقی‌مانده از دولت دونالد ترامپ برنامه‌ریزی کرده‌اند. این رسانه‎‌‎ها می‌گویند موضوع حمله را می‌توان از سفر مقامات آمریکایی از جمله مشاور امنیت ملی ترامپ و وزیر خارجه او به اسراییل متوجه شد. بر اساس این گزارش‌ها، این عملیات با این پیش‌فرض طراحی شده که ایران در این چند هفته از نشان دادن هر گونه واکنش خودداری خواهد کرد. رسانه‌های غربی نیز مدعی شده‌اند که فرماندهان ایرانی به متحدان منطقه‌ای خود تاکید داشته‌اند در هفته‌های باقیمانده کاری نکنند که آمریکا بهانه‌ای برای اقدام متقابل پیدا کند.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل می‌گوید که موساد، ارتش و دولت بنیامین نتانیاهو برای تشدید عملیات پنهان علیه ایران برنامه‌ریزی کرده‌اند چون اطمینان دارند دولت جو بایدن در جستجوی بازگشت به برجام است. این گزارش تاکید کرده موساد سرویس جاسوسی اسراییل برای اینکه مطمئن شود توافق بعدی با ایران به نفع اسراییل خواهد بود خود را آماده همکاری با جو بایدن کرده است.

این گزارش همچنین افزود: گابی اشکنازی وزیر خارجه اسراییل گفته: اسرائیل نمی‌خواهد اشتباهات گذشته در دولت باراک اوباما را که منجر به دستیابی آمریکا و ایران به برجام شد، تکرار کند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • سیدجعفرکاظمی ارسالی در

    خداخدامیکنیم درصورت حمله به ایران ، رژیم اسرائیل هم مشارکت کند تا به این بهانه دخلش رادربیاوریم انشاالله.

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه