ارسال به دیگران پرینت

طالبان | دولت افغانستان برای تخریب روند صلح تلاش می‌کند

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای گفت که دولت افغانستان نیت برقراری صلح ندارد و تاکید کرد که پیشرفت‌هایی هم که تاکنون صورت گرفته نتیجه فشار جهت‌های خارجی بوده است. وی در واکنش به درخواست اشرف غنی برای حفظ تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل بر سران طالبان به عنوان اهرم فشار علیه این گروه نیز افزود: از درخواست‌های غیرمسئولانه اشرف غنی در این فرصت حساس صلح، آشکار می‌شود که آن‌ها هنوز هم می‌خواهند در برابر صلح موانع ایجاد کرده، این روند را با ناکامی مواجه ساخته و برخلاف روح صلح و مذاکرات موضع‌گیری کنند.

سخنگوی طالبان در واکنش به درخواست رئیس جمهور افغانستان برای حفظ تحریم‌ها بر سران این گروه به عنوان اهرم فشار، دولت افغانستان را به تلاش برای تخریب روند صلح متهم کرد.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای گفت که دولت افغانستان نیت برقراری صلح ندارد و تاکید کرد که پیشرفت‌هایی هم که تاکنون صورت گرفته نتیجه فشار جهت‌های خارجی بوده است.

وی در واکنش به درخواست اشرف غنی برای حفظ تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل بر سران طالبان به عنوان اهرم فشار علیه این گروه نیز افزود: از درخواست‌های غیرمسئولانه اشرف غنی در این فرصت حساس صلح، آشکار می‌شود که آن‌ها هنوز هم می‌خواهند در برابر صلح موانع ایجاد کرده، این روند را با ناکامی مواجه ساخته و برخلاف روح صلح و مذاکرات موضع‌گیری کنند.

سخنگوی طالبان افزود: پیش از این نیز معاونان اشرف غنی و دیگر مسئولان دولت کابل برای تخریب روند صلح و ایجاد موانع داخلی و خارجی در برابر پیشرفت‌ها تلاش کرده‌اند.

مجاهد از شورای امنیت نیز خواست تا جلو تخریب روند صلح را بگیرد تا توافقنامه قطر عملی شود و اجرایی شدن این توافق را به نفع افغان‌ها، آمریکا و جامعه جهانی دانست.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه