ارسال به دیگران پرینت

کاخ سفید از دیوان عالی آمریکا لغو کامل قانون اوباماکررادرخواست کرد

دونالد ترامپ برای سومین بار از دیوان عالی آمریکا درخواست کرد تا طرح بیمه درمانی باراک اوباما موسوم به «اوباماکر» را لغو کند.

دولت ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی نامه‌ای به دیوان عالی این کشور اعلام کرد که قانون «اوباماکر» وجه قانونی ندارد. کاخ سفید از دیوان عالی آمریکا خواسته تا طرح مقرون به صرفه اوباما در حوزه سلامت معروف به «اوباماکر» را لغو کند.

اندکی پس از اعلام این تقاضا در روز پنجشنبه، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان این کشور در بیانیه‌ای گفت: «اقدامات رئیس جمهور آمریکا و سایر جمهوریخواهان برای از بین بردن قانون سلامت اوباما آن هم در میانه بحران شیوع ویروس کرونا، عمل ظالمانه و غیرقابل تحمل است».

ترامپ و جمهوریخواهان کنگره پیش از این بارها اعلام کردند که پس لغو طرح «اوباماکر» آن را با قانون جدیدی جایگزین خواهند کرد، بر خلاف وعده جمهوی‌خوهان تاکنون هیچ قانون جایگزینی برای «اوباماکر» در نظر گرفته نشده است.

قضات دیوان عالی آمریکا در نشستی استدلال‌هایی را که علیه این طرح ذکر می‌شود را خواهند شنید و سپس درباره آن تصمیم‌گیری خواهند کرد. این سومین بار است که طی سالیان گذشته و در دوران ریاست جمهوری ترامپ علیه این طرح شکایت می‌شود.

دولت ترامپ امیدوار است تا پیش از موعد انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر این قانون لغو شود. کاخ سفید تصور می‌کند که لغو این قانون به افزایش محبوبیت ترامپ در انتخابات آتی کمک خواهد کرد.

منبع: پارسینه
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه