ارسال به دیگران پرینت

حالت فوق‌العاده در هاییتی اعلام شد| بسته شدن سفارت آمریکا

به دنبال ترور رییس جمهور هاییتی، نخست‌وزیر موقت این کشور حالت فوق‌العاده اعلام کرد.

 «کلود ژوزف» نخست‌وزیر موقت هائیتی امروز و به دنبال ترور رییس جمهور این کشور، حالت فوق‌العاده اعلام کرد.

نخست‌وزیر موقت هائیتی پس از جلسه هیأت دولت در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: از هموطنانم می‌خواهم ;i آرام باشند؛ زیرا اوضاع تحت کنترل است.

به گزارش رویترز، اعلام حالت فوق‌العاده در هائیتی در شرایطی انجام می‌شود که در پی ترور رئیس‌جمهور این کشور، مشخص نیست چه کسی زمام hl,v را برعهده خواهد گرفت.

این در حالی است که سفارت آمریکا در هائیتی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد به‌دنبال وضعیت امنیتی به وجود آمده در این کشور تا اطلاع ثانوی سفارت واشنگتن تعطیل خواهد بود.

همچنین از شهروندان خواسته شده است تا از تردد غیرضرور در اطراف سفارت بپرهیزند.

ساعاتی پیش منابع خبری اعلام کردند «ژوونل موئیز» رئیس جمهور هائیتی، در محل سکونت خود هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شده است.

جو بایدن رییس جمهور آمریکا در واکنش به ترور رییس جمهور هائیتی اعلام کرد: اوضاع در هائیتی خیلی نگران کننده است. ما اطلاعات بیشتری درباره مرگ رییس جمهور هائیتی می‌خواهیم.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز ساعاتی پیش ترور رئیس‌جمهور هائیتی را «وحشتناک و غم‌انگیز» توصیف کرد.

سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت که واشنگتن در حال جمع‌آوری اطلاعاتی پیرامون این حادثه بوده و تیم امنیت ملی، آن را به اطلاع «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا خواهد رساند.

«جن ساکی» با ژستی عوام فریبانه اضافه کرد: این یک جنایت وحشتناک است و بابت رنج ناشی از این فقدان برای مردم هائیتی که صبح هنگام از خواب بیدار شدند و آن خبر را شنیدند، ابراز تأسف می‌کنیم. این آمادگی را داریم که در کنار آن‌ها ایستاده و هرگونه کمکی که لازم داشته باشند را برایشان فراهم کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه