ارسال به دیگران پرینت

روسیه به احتمال تولید اورانیوم فلزی غنی‌شده تا 20 درصد توسط ایران واکنش نشان داد

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین به گزارش‌ یک رسانه غربی درباره قصد ایران برای تولید اورانیوم غنی‌شده تا ۲۰ درصد واکنش نشان داد.

«میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین به گزارش رویترز درباره قصد ایران برای تولید اورانیوم فلزی غنی شده تا ۲۰ درصد واکنش نشان داد.

اولیانوف در حساب کاربری‌اش در توییتر یادآوری کرده که « جو بایدن »، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا همانند «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا سیاست موسوم به «فشار حداکثری» علیه ایران را ادامه داده است. او پیشنهاد کرده تنها راه برای خروج از این «دور باطل» از سر گیری مذاکرات وین است.

این دیپلمات ارشد روسیه در توییتر نوشت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داده که ایران قصد تولید اورانیوم فلزی غنی‌شده تا ۲۰ درصد دارد. آمریکا به نوبه خود، سیاست فشار حداکثری دونالد ترامپ را حفظ کرده است. تنها راه برای خروج از این دور باطل، از سرگیری مذاکرات وین بدون تأخیر و احیای کامل برجام است.»

ساعتی قبل‌تر، خبرگزاری رویترز به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران قصد دارد به تولید اورانیوم فلزی غنی شده تا سطح ۲۰ درصد بپردازد.

رویترز در گزارش خود نوشت: «ایران به دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل (آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) اطلاع داده که قصد دارد تا به تولید اورانیوم فلزی غنی شده تا خلوص 20 درصد برای سوخت رآکتور بپردازد».

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه گزارش خود اعلام کرد: «این یک فرآیند چند مرحله‌ای است که زمان‌بر خواهد بود».

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه