ارسال به دیگران پرینت

ابراز امیدواری برای گسترش روابط بین ایران و عراق

رئیس‌جمهور عراق با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و عراق خطاب به حجت‌الاسلام رئیسی گفت: خاطرات خوبی در سفر اخیر شما به عراق داشتیم و امیدواریم روابط‌مان را گسترش دهیم.

 برهم صالح رئیس‌جمهور عراق در تماس تلفنی با آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب سیزدهم، انتخاب وی به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران را تبریک گفت.

برهم صالح در این تماس تلفنی ضمن تبریک به آیت‌الله رئیسی گفت: برای شما دوست عزیزمان آرزوی موفقیت دارم.

رئیس‌جمهور عراق با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و عراق افزود: ما با شما هم‌پیمان هستیم و در زمینه‌های مختلف همکاری داریم. خاطرات خوبی در سفر اخیر شما به عراق داشتیم و امیدواریم روابط‌مان را گسترش دهیم.

آیت‌الله رئیسی نیز ضمن‌ تقدیر از پیام تبریک و تماس تلفنی رئیس‌جمهور عراق، گفت: امیدوارم با درایت جنابعالی، روابط دو کشور در ابعاد سیاسی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.

رئیس‌جمهور منتخب افزود: ما در دولت جدید تمام کوشش خود را برای گسترش روابط با همسایگانمان به کار خواهیم گرفت.

وی افزود: امیدوارم‌ با همکاری همه کشورهای منطقه، امنیت پایدار در منطقه تثبیت شود.

همچنین مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق نیز در تماسی جداگانه ضمن‌ تبریک انتخاب آیت‌الله رئیسی در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری گفت: به ملت ایران بابت انتخاب جنابعالی تبریک می‌گویم.

نخست‌وزیر عراق به مناسبات دیرینه دو کشور اشاره کرده و افزود: ما باید روابط دو کشور را توسعه دهیم و دولت عراق برای توسعه این روابط اراده جدی دارد.

رئیس‌جمهور منتخب سیزدهم نیز در این گفتگو با تشکر از تبریک نخست‌وزیر عراق گفت: مناسبات میان ما و شما بسیار دیرینه و عمیق است و از گسترش روابط با کشورهای همسایه، به خصوص عراق، استقبال می‌کنیم.

آیت‌الله رئیسی ابراز امیدواری کرد که موضوع لغو روادید میان دو کشور و همچنین مشکلات موجود در مبادلات مالی به سرعت حل شود.

فائق زیدان رئیس شورای عالی قضائی عراق نیز در تماس تلفنی جداگانه، انتخاب آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه