ارسال به دیگران پرینت

همتی: من قدرتم را از بی‌قدرتان می‌گیرم|از مطالبات مردم حمایت می‌کنم

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه محکم از اصول و تقاضای مردم دفاع می‌کنم، گفت: من قدرتم را از بی قدرت‌ها می‌گیرم و کسانی به ما رای می‌دهند که بگویند ما می‌دانیم شما حق ما را می‌گیرید.

 عبدالناصر همتی عصر امروز (سه‌شنبه - ۱۱ خرداد) در نشست فعالان فضای مجازی و نخبگان در باغ هنر تهران اظهار کرد: مهمترین انگیزه من شرایط اقتصادی و معیشت مردم است؛ چرا که نیاز به نگرش اقتصادی برای اداره کشور داریم و اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند، می‌توانیم صدای افراد خاموش جامعه باشیم.

وی افزود: شرایط اقتصادی مناسب شان مردم نیست اقتصاد فعلی ما نه کمونیستی است و نه آزاد بلکه چیزی بین این دو مورد است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا این قدرت و اقتدار را در خود می‌بیند که امنیت سیاسی فعالان سیاسی اصلاح طلب و دگراندیش را تضمین کند، اظهار کرد: اقداماتی که یک دولت عقلانی انجام می‌دهد نهایت آن آرامش است و وظیفه دولت دخالت در تصدی‌گری نیست و دولت، دولت کالای عمومی است.  ساختار جامعه را همه می‌دانید و رییس جمهوری در چارچوب قانون اساسی اختیاراتی دارد و باید به صورت حداکثری از این اختیارات استفاده و انتظارات مردم را بر طرف کند.  

همتی یادآور شد: من با یک دیدی وارد صحنه شدم که همه می‌گفتند خیلی خطرناک و از قبل تعیین شده است. اما معتقدم این نظر خوبی نیست. چرا باید ابتدایی‌ترین حق و سرنوشت مردم از پیش تعیین شود؟

 وی با بیان اینکه بینش اقتصادی در مسئولان نیست و سیاست بر آنها چیره شده، افزود: من در خود می‌بینم که این جریان را اصلاح کنم و قول می‌دهم با تعامل مشکلات را حل کنم. شرایط کشور ما به جایی رسیده که همه از تریبون با یکدیگر حرف می‌زنند. اما باید خواسته مردم را واقعی پیگیری کرد و من از حقوق مردم حمایت می‌کنم.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: همه می گویند رای دادن به همتی تیغ دولبه است و من می‌گویم مردم در ارتباط با جامعه چه تصمیمی می‌گیرند؟ باید از این زاویه نگاه کنیم که حق انتخاب داریم و زنان به عنوان نیمی از جامعه باید در آن حضور داشته باشند. من نمی‌توانم ببینم مجموعه عظیمی از کشور ما که نقش کلیدی در هدایت خانواده دارند در جامعه به آن بی‌توجهی شود.

همتی تصریح کرد: اگر کنار بنشینیم و رای ندهیم نتیجه آن به نفع مردم نمی‌شود. ما باید اولویت ها را در جامعه مطرح کنیم.  

وی با اشاره به آمار و ارقامی که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه‌ها و اظهارات خود به‌آن اشاره می‌کنند، گفت: افراد عدد اعلام می کنند و با فهم مردم بازی می‌کنند. اگر من بخواهم اعلام کنم برای سه دهک پایین و خانوار در نظر می‌گیرم اما نباید با پول دادن با مردم بازی کنیم. ما باید به مردم بگوییم چگونه فکر می‌کنیم. من با مردم دیالوگ می‌کنم و برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس امکانات کشور می گویم اما من را تخریب می‌کنند.

 همتی تأکید کرد: من آمدم حکمرانی را اصلاح کنم و در صحنه، محکم از اصول و تقاضای مردم دفاع می‌کنم. من قدرتم را از بی قدرت‌ها می‌گیرم و کسانی به ما رای می‌دهند که بگویند ما می‌دانیم شما حق ما را می‌گیرید. من می‌گویم چرا به جوان یا پسر مردم استرس می‌دهید؟ اما گفتند صلاحیت شما رد می‌شود، گفتم صلاحیتم را رد کنید، تکلیف من معلوم است.

 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه مسیر من معلوم است، تصریح کرد: به همه دوستان اصلاح طلب و اصولگرا گفتم لیاقت و شایستگی اهمیت دارد. قومیت‌های ما تهدید نیستند و باید وحدت ایجاد شود و تعامل ما را به هدف نزدیک می کند.

 وی با اشاره به دوران حضور خود در سازمان صداوسیما گفت: زمان من صدا و سیما تنها صدای کشور بود. من سیاسی و سیاستمدارم اما سیاسی کار نیستم و سیاسی حرف نمی‌زنم و شفاف هستم.  

وی با یادآوری اینکه بخش عظیمی از مردم زیر خط فقر هستند، ادامه داد: نیاز به اصلاح حکمرانی اقتصادی داریم. معتقدم مردم باید خودشان سرنوشت را تعیین کنند و مردم به راحتی دیدگاهشان را مطرح کنند.  

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: جامعه ما طوری است که نهادهای مختلفی در آن فعالیت می‌کنند و برآیند آن همین جامعه است. ما همه باید امید به جامعه بدهیم و با ناامیدی مردم همان گروه‌ها هم به چیزی نمی‌رسند.  

همتی گفت: من دست دوستی به سمت تمام کاندیداهایی که ذی صلاح بودند و رد شده‌اند، دراز می‌کنم و امیدوارم نماینده شایسته ای برای آنها باشم. این افراد که رد صلاحیت شده اند دوستان من هستند و اگر آنها بخواهند من را انتخاب می‌کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین با اشاره به حضور همسر خود در یک برنامه تلویزیونی گفت: من افتخار می کنم که مردم به همسر من رای بدهند چون من آمده‌ام که از زنان حمایت کنم.  

وی با اشاره به اینکه برای روستاها باید کار اساسی شود، اظهار کرد: برنامه توسعه آنها و کشاورزی را نوشته‌ایم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مفهوم تعامل با غرب تصریح کرد: وقتی می‌گویم تعامل، مفهوم این نیست که هرچه بقیه می‌گویند من بگویم چشم. ما نمی‌خواهیم کشور وارد تنش شود. اما اگر قرار باشد یک سیلی به من بزنند یک سیلی به آنها می‌زنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه من می‌خواهم دولتم ۴ ساله باشد، گفت: باید در ۴ سال چالش‌های اقتصادی را حل کنیم و من به دنبال این هستم در این ۴ سال برنامه‌هایم را اجرا کنم.

 وی تصریح کرد: من نماینده و دلباخته جریانی هستم که دوست ندارد آزادی از بین برود و مطبوعات نتوانند حرف خود را بزنند، من سانسور را دوست ندارم. من نقطه ضعفی ندارم که نتوانم از حقوق مردم دفاع کنم. ما می‌خواهیم کشور را اداره کنیم و کشور امید و شاداب باشد.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه