ارسال به دیگران پرینت

اشتباه باورنکردنی اسکوچیچ در اردوی تیم ملی

داربی امروز تبریز با یک اتفاق غافلگیرکننده و حیرت‌انگیز همراه بود: حضور محمدرضا اخباری در دروازه تراکتورسازی.

 در حالی که محمدرضا اخباری یکی از چهار دروازه‌بان دعوت شده از سوی اسکوچیچ به اردوی تیم ملی بود، امروز و در کمال تعجب در دروازه تراکتورسازی ایستاد و این به معنای ترک اردوی تیم ملی توسط این دروازه‌بان با اجازه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بوده است. بعید است که نظیر چنین اتفاقی در دوران مربیگری کارلوس کی‌روش رخ داده باشد و همین موضوع ترک اردوی تیم ملی را توسط یک بازیکن برای انجام بازی باشگاهی و بازگشت دوباره به اردو عجیب جلوه می‌دهد.

جدا از عجیب بودن این اتفاق، آنچه حضور اخباری در دروازه تراکتور را به صورت یک ناهنجاری جلوه می‌دهد، زیر سوال رفتن نظم و انضباط درون اردویی تیم ملی است. در حالی که همین چند روز پیش اسکوچیچ در مصاحبه خود عنوان کرده بود که بیش از هر چیز از بازیکنانش انضباط می‌خواهد این اقدام او در اجازه دادن به یک بازیکن به ترک اردو، یک نمره منفی در کارنامه‌ی اوست که سبب می‌شود دیسپلین او در بین بازیکنان نیز خدشه‌دار شود. او می‌بایست تحت هر شرایطی پای حفظ نظم و اصول اردوی خود می‌ایستاد و اجازه نمی‌داد تا با زیر سوال رفتن اقتدار و یا دیسپلینش در اردوی تیم ملی، وجهه و کاریزمایش در بین بازیکنان نیز خدشه‌دار شود. 

نمی‌شود که سرمربی تیم ملی از بازیکن انضباط بخواهد و خود ناقض نظم تیم ملی باشد. اگر اسکوچیچ خود به این موضوع رضایت داده که باید گفت او دچار یک اشتباه اساسی در میانه‌ی اردوی تیم ملی شده و اگر که برنامه‌ریزی عجیب سازمان لیگ و اصرار به برگزاری دربی تبریز در بحبوحه‌ی اردوی تیم ملی باعث فشار آوردن باشگاه تراکتور به سرمربی تیم ملی شده که باز هم می‌توان گفت اقتدار سرمربی تیم ملی زیر سوال رفته است. اسکوچیچ باید چنان قفلی به در اردوی تیم ملی می‌زد که هیچ فرد غیرمرتبطی نه راهی به آن می‌یافت و نه احدی از این ساکنان اردو اجازه بیرون رفتن از آن را پیدا می‌کرد. 
حالا با این اتفاق چه تضمینی است که اردوی تیم ملی تبدیل به محله برو بیا نشود و چگونه از وجود نظم و انضباط در اردو اطمینان کسب کنیم. برخی اتفاقات همچون اتفاق امروز شاید تاثیری در نتیجه‌گیری آینده تیم ملی نداشته باشد اما تاثیر زیرپوستی آن بسیار مخرب خواهد بود و جنبه نمادین دارد.

جدا از این، این اتفاق علاوه بر اینکه اعتبار تیم ملی در این شرایط حساس و روزهای منتهی به بازی‌های مهم تیم ملی زیر سوال رفته است، خود این جدا شدن از اردوی تیم ملی، برای محمدرضا اخباری چندان نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت و به نحوی با اعتبار این دروازه‌بان نیز بازی شده است. 
بیرون رفتن از اردو با اجازه سرمربی تیم ملی به قصد انجام بازی باشگاهی، این تصور را بوجود می‌آورد که حضور این دروازه‌بان در تمرینات تیم ملی چندان هم برای سرمربی تیم ملی مهم نبوده و به نوعی این موضوع یک توهین به این بازیکن نیز محسوب می‌شود. از آن بالاتر توهینی است که ندانسته به تیم ملی و اعتبار آن وارد شده که به هیچ وجه و به راحتی قابل جبران نیست.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه