ارسال به دیگران پرینت

به روزرسانی طرح های هادی عاملی برای جلوگیری از تخلف است

رشت- استاندار گیلان با تأکید بر نظارت مستمر و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، گفت: به روزرسانی طرح های هادی عاملی برای جلوگیری از تخلف است.

 ارسلان زارع غروب سه‌شنبه در کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد مؤثر با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز با اشاره به اهمیت توجه به این موضوع، اظهار کرد: جلسات این کارگروه باید به صورت ماهانه و مستمر برگزار و گزارشات به دبیرخانه ارسال شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید با ساخت‌های وسازهای غیر مجاز برخورد قاطعی انجام شود، افزود: در سال گذشته اقدامات خوبی انجام شده و باید امسال نیز نسبت به حفظ کاربری‌ها و پیشگیری از تعدی به اراضی اقدام شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران بر اساس وظایف و رسالت خود عمل کنند، گفت: مدیران ضمن نظارت مستمر، نسبت به شناسایی و مقابله با تجاوز و تعدی به اراضی ملی، اقدام کنند.

وی دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور را دارای شفافیت خواند و گفت: هیچ ابهامی در این بخش وجود ندارد و باید با مطالعه دقیق مفاد این بخشنامه، فعالیت‌های مرتبط، تقویت شود.

زارع با تأکید بر اینکه باید عملکرد سه ماه امسال تا پایان خرداد ماه تدوین و جمع بندی شود، گفت: در موضوع پیشگیری، از ظرفیت‌های مختلف مردمی استفاده و سامانه‌های ارتباطی برای اطلاع یابی از تخلفات احتمالی، فعال شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه پیشگیری در جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز، یک اصل است، ادامه داد: در صورت بروز تخلف نیز باید برخوردها، هم قاطع و هم مطابق با قانون باشد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح حدنگاری (کاداستر) به‌عنوان یکی از طرح‌های مبنایی و اصولی برای مقابله با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز و نیز قول مساعد رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: هدف از طرح کاداستر، جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی ملی، رفع تخلفات و تصرفات است و تأکید دارم که تا پایان امسال، اجرای آن به اتمام برسد.

زارع به روز رسانی طرح‌های هادی روستایی را عاملی برای پیشگیری از تخلف عنوان و اضافه کرد: معتقد به توسعه و آبادانی شهرها و روستاها، البته با حفظ کاربری اراضی آنها هستیم.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه