ارسال به دیگران پرینت

خلیل‌زاد: افغان‌ها نیاز به آتش‌بس دائمی دارند

فرستاده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان یک بار دیگر تأکید کرد که آمریکا در کنار افغان‌ها ایستاد است، ولی با ابن هم افغان‌ها نیاز به یک توافق سیاسی و آتش‌بس دائمی دارند.

زلمای خلیل‌زاد، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا برای صلح افغانستان در پیامی در صفحه توییترش از اعلام آتش‌بس از سوی طالبان و حکومت افغانستان استقبال کرد و گفت که "در هفته‌های اخیر، خشونت‌ها وحشتناک بوده‌ و مردم افغانستان هزینه آن را پرداخت کرده‌اند."

او افزود که افغان‌ها نیاز به یک توافق سیاسی و آتش‌بس دائمی دارند.

فرستاده آمریکا خواستار تسریع در مذاکرات میان افغان‌ها درباره یک توافق سیاسی و "پایان دادن به این جنگ بی‌معنی" است و افزوده است که  "این همان چیزی است که مردم افغانستان آرزو می‌کنند."

او یک بار دیگر تأکید کرد که آمریکا در کنار افغان‌ها ایستاده‌است. 

خلیل‌زاد همچنین در گفت‌وگو با روزنامۀ آلمانی "اشپیگل" که روز دوشنبه پخش شده‌است، می‌گوید که مردم افغانستان در آرزوی صلح هستند و باید صلح در این کشور، برقرار باشد و "هیچ جایگزین بهتری وجود ندارد."

او در این گفت‌وگو افزود: "طالبان در این هفته از طریق تماس ویدیویی با آمریکا و گروه اروپایی در برلین گفت‌وگو کرد. آنها گفتند که آنها یک راه حل نظامی نمی‌بینند و می‌گویند که تنها گزینه، گزینه سیاسی است."

خلیل‌زاد در ادامه می‌گوید: "هر دو طرف باید درباره یافتن نقاط مشترک واقع بین باشند. اگر توافق صلح نباشد، گزینۀ دیگر پیروزی طالبان نیست. این یک جنگ طولانی است."

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • مصطفی ارسالی در

    افغانها اول باید آمریکایی های داعشی جنایتکار را از کشورشان بیرون و دوم آقای اشرف غنی را از پست ریاست جمهوری برکنار کنند تا بتوانند حکومت مورد دلخواهشان را سر کار بیاورند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه