ارسال به دیگران پرینت

سوریه رفتار حشیانه غیرانسانی اسرائیلی‌ها علیه ملت فلسطین را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه درخصوص رویدادهای قدس اعلام کرد: مقامات اشغالگر اسرائیلی و شهرک‌نشینان به خصومت‌های مشترک گناهکارانه خود علیه ملت فلسطین ادامه می‌دهند.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ملت فلسطین زیر چنگال‌های غاصبی هستند که هیچ ارزشی برای قانون بین‌الملل و توافقات ژنو مصوب ۱۹۴۹ قائل نیست و احترامی قداست مسجد الاقصی به خصوص شعائر دینی و عبادات مسلمانان در ماه رمضان نمی‌گذارد.

در این بیانیه اشاره شده است: یورش شهرک‌نشینان و مقامات اشغالگر اسرائیلی به صحن‌های مسجد الاقصی در قدس و همزمانی آن با اقدام شهرک‌نشینان دیگر علیه فلسطینی‌ها در محله‌های الشیخ جراح، باب العامود و سلوان و منع آنها از انجام فرائض دینی در ماه مبارک رمضان و تجاوز به منازلشان و کوچاندن آنها براساس حکم‌های صوری ظالمانه مغایر با ابتدایی‌ترین حقوق بشر با هدف پاکسازی نژادی در محله الشیخ جراح است.

وزارت خارجه سوریه تصریح کرد: تمام این تلاش‌ها به مثابه خصومت وقیحانه وحشیانه است که بازخواست دولت اسرائیل در برابر شورای امنیت را به شکل فوری می‌طلبد و باید اسرائیل تبعات خطرناک اقداماتش علیه امنیت و جان ملت بی‌دفاع فلسطین را بپذیرد. 

طبق بیانیه این وزارتخانه، سوریه بر اهمیت صیانت و مشروعیت حقوق ثابت غیرقابل تصرف ملت فلسطین براساس اصول قانون بین‌الملل و قطعنامه‌های بین‌المللی مربوط به مساله فلسطین و اصول شورای حقوق بشر و آژانس‌های سازمان‌های بین‌المللی تاکید و رویکرد وحشیانه غیرانسانی مقامات اشغالگر و شهرک‌نشینان علیه قانون را محکوم می‌کند. سوریه معتقد است اسرائیل باید بر وظایف خود طبق توافقات ژنو و قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی عمل کند.

این وزارتخانه بار دیگر تاکید کرد، اسرائیل چه دولت و چه شهرک‌نشینان ناقضین قانون هستند و اگر حمایت نامحدود آمریکا نبود تا این حد و به شکل بی‌سابقه قانون جهانی را زیر پا نگذاشته بودند؛ آمریکایی که به شکل خفت باری حاکمیت اسرائیل بر قدس اشغالی را به رسمیت شناخت و در اقدامی یکجانبه در میان محکومیت و مخالفت کل جهان سفارتش را به قدس منتقل کرد.

سوریه بر حق مسلم و بی‌منازع ملت فلسطین و آزادی کامل آن و پایان اشغالگری اسرائیلی در اراضی اشغالی و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف تاکید کرد.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه