ارسال به دیگران پرینت

تحریم رئیس پارلمان اروپا و ۷ شهروند دیگر اتحادیه اروپا توسط مسکو

وزارت خارجه روسیه از وضع تحریم و مقررات ممنوع الورودی برای رئیس پارلمان اروپا و هفت شهروند دیگر اتحادیه اروپا توسط مسکو خبر داد.

 وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای از وضع تحریم و وضع مقررات منع ورود «دیوید ساسولی» رئیس پارلمان اروپا، «یورگ رائوپاچ» دادستان برلین و شش شهروند دیگر اتحادیه اروپا به این کشور خبر داد.

بر اساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت خارجه روسیه، تحریم وضع شده علیه افراد مذکور در پی پاسخ متقابل مسکو به تحریم‌های شورای اروپا علیه شش تن از شهروندان روسیه در تاریخ ۲ و ۲۲ مارس وضع شده‌اند.

لازم به ذکر است افرادی چون «ایوان آبولینس» رئیس شورای رسانه‌های الکترونیک لیتوانی، «ماریس بالتینز» رئیس مرکز دولتی زبان لیتوانی، «ژاک مایر» عضو هیأت نمایندگی فرانسه در مجمع پارلمانی شورای اروپا، «آسا اسکات» رئیس بخش امنیت آژانس تحقیقات دفاعی سوئد، «ایلمار توماسک» مدیرکل مرکز رسیدگی زبان استونی، «ورا جورووا» معاون کمیته ارزش‌ها و شفافیت کمیسیون اروپایی نیز در فهرست افراد ممنوع الورود به روسیه به چشم می‌خورند.

وزارت خارجه روسیه همچنین در بیانیه خود با تاکید بر اینکه بروکسل پیشنهادات روسیه برای حل و فصل مشکلات موجود میان دو طرف از طریق گفتگو را رد کرده، آورده است: اتحادیه اروپا سیاست وضع تحریم‌های یک جانبه غیرقانونی علیه شهروندان و سازمان‌های روسی را ادامه می‌دهد. تنها در مارس ۲۰۲۱، شش شهروند روسیه تحت محدودیت‌های غیرقانونی اتحادیه اروپا قرار گرفتند. این عمل با منشور ملل متحد و هنجارهای اساسی حقوق بین الملل مغایرت داشته و با احساسات ضد روسی همراه است که عمداً توسط رسانه‌های غربی در حال انتشار هستند.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه