ارسال به دیگران پرینت

اعلام فرمول جدید همسان‌سازی در احکام سال ۱۴۰۰ مستمری بگیران غیرحداقلی‌بگیر تامین اجتماعی

بازبینی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری بگیران غیرحداقلی‌بگیر تامین اجتماعی نهایی شد

در اجرای دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در تاریخ بیستم فروردین مبنی بر بررسی مجدد احکام صادره مستمری‌بگیران غیرحداقل‌بگیر در اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم، جلسات متعدد کارشناسی با حضور کارشناسان و کانون‌های بازنشستگی برگزار شد.

پس از بررسی پیشنهادات و سناریوهای متعدد؛ سناریوی مورد توافق با کانون عالی بازنشستگان به تایید دست‌اندرکاران و هیئت امناء سازمان تأمین اجتماعی رسید که نکات مهم سناریوی تایید شده به شرح زیر است:

۱. مقرر شد اعمال ماده ۹۶ (افزایش سنواتی) براساس مبلغ مستمری حقوق اسفندماه ۱۳۹۹ برای کلیه مستمری بگیران صورت پذیرد.

۲. علاوه بر اعمال ماده ۹۶ جهت افزایش حقوق سایر سطوح، ضریب ترمیمی درخصوص متناسب‌سازی حقوق افرادی که در سال‌های گذشته ضریب زمان برقراری مستمری آنان به نسبت حداقل‌ حقوق مصوب شورای عالی کار  افت و کاهش داشته است، (با جبران ۷۵% از نسبت از دست رفته) اعمال می‌شود.

۳. با توجه به انتظارات و مطالبه همه سطوح مستمری بگیر از سازمان تامین اجتماعی و شرایط سخت اقتصادی بازنشستگان مقرر شد، پس از اعمال ماده ۹۶ و اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ و افزایش مزایای جانبی، افزایش دریافتی هیچ بازنشسته‌ای نسبت به دریافتی اسفند ماه ۱۳۹۹ کمتر از ۵۰ درصد نباشد.

فرمول جدید که در حال تست بر روی احکام سطوح مختلف دریافتی است، ظرف دو روز آینده به صورت آزمایشی به اجرا درآمده و طی حداکثر ۱۴ روز آینده احکام جدید صادر شده و مابه‌التفاوت حکم، درپرداخت حقوق اردیبهشت ماه لحاظ می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • بازنشسته ارسالی در

    من کاری به جمع وتفریق سالاری ندارم همردیف من در کشوری.دوبرابر من حقوق میگیره اگر همسانسازی این فاثله را نزدیک کردچه بهتر.ولی اگر فاصله همان فاصله پارسال باشه من سالاری را وخودم را باسازمان یکی میکنم

  • بازنشسته ارسالی در

    سالاری از خجالت این همه خانواده چطور تا حالا صدبار استعفا نداده ؟ چطور شب راحت میخوابه ؟ از اینکه مدیر هست لذت میبره ؟ میگن حق الناس در همین دنیا تو گلوی ظالمان گیر میکنه پس چرا تا حالا ملت عواقب این همه بی عدالتی را نمی بینن ؟

  • فارس مالچی ارسالی در

    احکم جدید

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه