ارسال به دیگران پرینت

تبلیغات پیش از موعد از مصادیق جرایم انتخاباتی است

دبیر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی خوزستان گفت: تبلیغات پیش از موعد از جرایم انتخاباتی است و نامزدها بیش از دیگران به قانون پایبند باشند زیرا این امر اولین گام برای موفقیت آنها است.

 حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی عصر امروز چهارشنبه در اولین جلسه کارگروه رسانه و کمیته پیشگیری از جرایم و تخلفات فضای مجازی ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان خوزستان، اظهار کرد: رسانه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه به دنبال ضربه زدن به بدنه نظام هستند و در هر دوره از برگزاری انتخابات، تلاش می‌کنند تا با ایجاد فضای یاس و ناامیدی در جامعه، مشارکت سیاسی را تحت الشعاع قرار دهند.

وی عنوان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات این را به دشمنان ثابت می‌کند که جمهوری اسلامی نظامی پویا و حافظ مردم‌سالاری دینی است.

دبیر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی خوزستان افزود: رسالت رسانه‌های جمعی این است که ضمن گزارش وقایع و رویدادها، مردم را نیز نسبت به تغییرات مثبت امیدوار نگه‌دارند تا وحدت اجتماعی در جامعه تقویت شود و شهروندان در صحنه‌های مهم اجتماعی در سرنوشت خود شریک باشند.

وی تصریح کرد: استان خوزستان با توجه به مرزهای بین المللی زیادی که دارد، همواره با مشکلاتی روبه‌روست و امنیت خوزستان مدیون هوشیاری و فداکاری‌های نیروهای امنیتی و انتظامی به ویژه سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی گفت: از رسانه‌های جمعی انتظار می‌رود که با قلم توانمند خود در سربلندی کشور کوشا باشند و نگذارند که دشمنان به اهداف شوم خود در تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران دست یابند.

وی با بیان اینکه تبلیغات پیش از موعد از مصادیق جرایم انتخاباتی است، گفت: به زودی جرایم انتخاباتی احصاء و به مطبوعات استان اطلاع‌رسانی می‌شود و امید است که شاهد تخلفات و جرایم کمتری در این زمینه باشیم.

دبیر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان خوزستان گفت: نامزدهای انتخاباتی باید بیش از دیگران به قانون پایبند باشند و اعتمادسازی برای مردم در راستای رعایت قوانین می‌تواند اولین گام برای موفقیت آنان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی، به اقدامات صورت انجام شد در این ستاد اشاره کرد و گفت: تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادسراها و دادگستری‌های سراسر استان، پیگیری برای تأسیس مرکز دریافت گزارش‌های مردمی، رصد و پایش تخلفات انتخاباتی ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی دادگستری استان خوزستان و برگزاری دو جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی با حضور اعضای ستاد در مرکز استان از جمله این اقدامات صورت گرفته در این ستاد در دو ماه گذشته است.

وی ادامه داد: همچنین تشکیل قریب به ۴۰ جلسه توسط ستادهای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی حوزه‌های قضائی سراسر استان، تشکیل چهار کمیته تخصصی شامل کمیته اجرای راهبردهای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان، کمیته قضائی پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی کمیته پیشگیری از جرایم و تخلفات فضای مجازی و کمیته تبادل اطلاعات امنیتی، تشکیل اولین جلسه کارگروه رسانه با حضور اعضای کمیته و جمعی از مدیران مسئول در ذیل ستاد تخلفات و جرایم انتخاباتی دادگستری استان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این ستاد در دو ماه گذشته است.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی افزود: همچنین تشکیل کارگروه مشورتی و اتاق فکر در تمام حوزه‌های انتخاباتی با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد، رسانه‌ها و سایر فرهیختگان و اقشار مختلف مردم، استفاده از ظرفیت نیروهای مردمی برای ارسال اخبار از طریق سامانه سجام قوه قضائیه، کمیته اطلاع‌رسانی در ذیل ستاد تخلفات و جرایم انتخاباتی دادگستری استان خوزستان، اختصاص شماره پیامکی ۲۰۰۰۹۵۵۲ برای مردم در خصوص ارائه گزارش تخلفات انتخاباتی برای دادگستری استان خوزستان از جمله این اقدامات صورت گرفته در این ستاد در دو ماه گذشته است.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه