ارسال به دیگران پرینت

وزارت برق عراق: مشکل پرداخت بدهی ها در مسیر حل شدن است

سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد: پرداختی های عراق به ایران در موضوع گاز محدود به بودجه نبوده و این مشکل به دلیل تفاهم بین طرف ایرانی و عراقی در مسیر حل شدن قرار دارد.

وزارت برق عراق امروز(یکشنبه) با تاکید بر اینکه مطالبات مالی ایران از عراق در موضوع گاز در بانک تجارت این کشور(TBI) سپرده شده است، اعلام کرد که مشکل واردات گاز از ایران همچنان پابرجاست.

احمد موسی سخنگوی این وزارتخانه عراقی گفت: به دلیل تحریم های اعمالی آمریکا مشکلی در بانک های ایرانی وجود دارد و پرداخت بدهی های عراقی با دلار دشوار است.

احمد با اشاره به اینکه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از طریق اعزام هیات های دولتی خواستار رفع این مشکل شده است، اعلام کرد: مشکل هنوز هم وجود دارد زیرا ایران مقادیر مورد نیاز گاز را به عراق عرضه نمی کند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته ۵۰ میلیون متر مکعب از گاز ایران در فصل زمستان تامین می شد و در تابستان به ۷۰ میلیون متر مکعب می رسید در حالی که ایران اکنون تنها ۲۲ میلیون و شاید ۲۳ میلیون متر مکعب از گاز مورد نیاز را برای این وزارتخانه تامین کرده است، تاکید کرد: در شرایط فعلی وزارت برق می تواند اوضاع را کنترل کند اما با رسیدن فصل تابستان نیاز به گاز بیشتر می شود و به واردات میزان گاز مورد توافق با تهران نیاز ضروری وجود دارد.

موسی در ادامه با اشاره به اینکه تصویب بودجه تاثیر مثبتی روی تداوم پروژه های متوقف شده خواهد گذاشت، اعلام کرد: پرداختی های عراق به ایران در موضوع گاز محدود به بودجه نبوده و این مشکل به دلیل تفاهم بین طرف ایرانی و عراقی در مسیر حل شدن قرار دارد.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه