ارسال به دیگران پرینت

هرگونه تجمع بیش از ۱۵ نفر در شهرهای قرمز استان مرکزی ممنوع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: هرگونه تجمع بیش از ۱۵ نفر در شهرستانهای قرمز استان مرکزی، اکیدا ممنوع است.

بهروز اکرمی ظهر شنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی با انتقاد از فعالیت برخی فرمانداران شهرستان‌های استان برای پیشگیری از افزایش شیوع کرونا، گفت: ستاد استانی پیشگیری از کرونا یک مرجع و جلسه‌ای است که قرار است تصمیمات مهم و راهبردی برای مقابله با کرونا گرفته شود، تقاضای بنده از فرمانداران این است که این ستاد را با محل سخنرانی اشتباه نگیرند قرار نیست در این ستاد سخنرانی کنیم، لذا در جلسات ستاد استانی و شهرستانی مقابله با کرونا باید واقیعتها هر چند تلخ است گفته شود.

وی ادامه داد: در این جلسات نباید به گونه‌ای حرف بزنیم و گزارش دهیم که همه چیز گل و بلبل است ولی یکدفعه در می‌یابیم که وضعیت کرونا شهرستان به وضعیت قرمز تبدیل شده است و چند شهر دیگر هم در آستانه قرمز شدن قرار می‌گیرد؛ باید واقعیت‌ها در ستاد کرونا استان و شهرستان بیان شود.

باید واقعیت‌ها در ستاد مقابله با کرونا بیان شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: وقتی واقعیت‌ها گفته می‌شود به معنای این نیست که فردی به عنوان مسئول وظیفه اش را در مقابله و پیشگیری از کرونا به درستی انجام نداده است بلکه بیان این واقعیت‌ها برای اتخاذ تصمیمات درست در جلسات ستاد کرونا استان و شهرستان لازم است.

اکرمی با اشاره به سه برابر شدن آمار مبتلایان کرونا استان نسبت به هفته اول فروردین ماه، اظهار کرد: افزایش شدید آمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی یعنی زنگی خطر، یعنی فراتر از زنگ خطر که باید برای کاهش آن هر چه سریع‌تر تصمیمات راهبردی صورت گیرد.

هنوز نتوانستیم این بیماری را مهار کنیم

وی گفت: آمار بستری بیماران کرونایی در استان بیش از ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است و متأسفانه آمار فوتی‌های استان چهار برابر شده است، اینها نشان می‌دهد که هنوز نتوانستیم این بیماری را مهار کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به اخطارها و اطلاعیه‌ها کارشناسان بهداشت و درمان مبنی بر پرهیز از سفرهای نوروزی برای جلوگیری از بیماری کرونا، گفت: متأسفانه اغلب استان‌های کشور همچون استان مرکزی که درگیر افزایش آمار مبتلایان به کرونا شده‌اند، صرفاً بخاطر همین مسافرت‌های نوروزی بوده است.

ای کاش ستاد ملی کرونا تصمیمات سختگیرانه‌تری اتخاذ می‌کرد

اکرمی ادامه داد: ای کاش ستاد ملی کرونا تصمیمات سخت‌تری را در خصوص ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها مسافرت‌های نوروزی اتخاذ می‌کرد تا همانند سال گذشته این بیماری به خوبی کنترل می‌شد و وضعیت استان از لحاظ آمار کرونا و فوتی‌ها به این اندازه نگران کننده نبود.

باید تصمیمات قاطع گرفته شود

وی ادامه داد: برخی از موضوعات بالاخص موضوعات حیاتی همچون بیماری کرونا که با جان انسان‌ها سروکار دارد با توصیه، خواهش و التماس درست نمی‌شود، تجربه یکساله این بیماری به ما نشان داد که هر زمان تصمیمات قاطعی اتخاذ شد بیماری مهار شد و هر وقت به خواهش متوسل شدیم به نتیجه مطلوب دست پیدا نکردیم لذا باید تصمیمات قاطع گرفته شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه وضع هیچکدام از شهرستان‌های استان مناسب نیست و فرمانداران باید از الان تدابیر لازم را اتخاذ کنند، تاکید کرد: قابل قبول نیست که شهرستان خمین بعد از گذشت یک ماه همچنان در شرایط نارنجی قرار دارد. این بدین معنی است که تصمیمات اتخاذ شده در خمین اثرگذار نبوده است زیرا اگر اثرگذار بود بعد از یکماه باید رنگ خمین از نارنجی به زرد تغییر پیدا می‌کرد لذا باید نوع و شکل تصمیمات تغییر پیدا کند.

هرگونه تجمع بالای ۱۵ نفر اکیداً ممنوع است

وی ادامه داد: ظرفیت کادر درمان محدود است و با این وضعیت که روند مبتلایان به صورت آسانسوری در حال افزایش است باید چاره‌ای مناسب اندیشیده و تصمیمات جدی جهت اجرا اتخاذ شود. فرمانداران باید علیرغم مشغله انتخاباتی در این راستا نیز تلاش مضاعف داشته باشند تا شاهد قرمز شدن باقی شهرستان‌ها در استان نباشیم.

اکرمی در پایان بیان کرد: از فردا در شهرستان‌های استان با وضعیت قرمز تمامی مشاغل گروه‌های ۲ و سه و چهار به جز موارد ضروری تعطیل و کارمندان در دستگاه‌های ضروری با ۵۰ درصد ظرفیت و در دستگاه‌های غیرضروری با یک سوم ظرفیت فعالیت کنند، همچنین فعالیت تمامی مراکز آموزشی، نماز جمعه و هرگونه تجمع بالای ۱۵ نفر اکیداً ممنوع است.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه