ارسال به دیگران پرینت

مردم کوبا خواستار لغو تحریم‌های تجاری آمریکا علیه کشورشان شدند

صدها تن از مردم کوبا روز یکشنبه با راه اندازی کاروانی از وسائل نقلیه مختلف از دولت ایالات متحده خواستند تا تحریم تجاری ۶۰ ساله علیه این کشور را لغو کند.

روز یکشنبه صدها تن از مردم کوبا با راه اندازی کاروانی از وسائل نقلیه مختلف از جمله اتومبیل، موتورسیکلت و دوچرخه در بیش از ۵۰ شهر جهان از جمله در ایالات متحده با حمایت مقامات محلی تظاهرات کرده و خواستار تغییر سیاست واشنگتن در قبال کوبا شدند.

در هاوانا پایتخت کوبا نیز صدها تن از مردم کوبا با راه اندازی این کاروان از ایالات متحده خواستند تا تحریم ۶۰ ساله علیه این کشور را لغو کند.

این کاروان در هنگام عبور از مقابل سفارت ایالات متحده در هاوانا با زدن بوق و تکان دادن پرچم کوبا خواستار پایان یافتن محاصره [اقتصادی] این کشور و همچنین پایان تحریم‌ها شدند.

گفتنی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین ایالات متحده به بهانه نبودِ دموکراسی و حمایت هاوانا از دولت سوسیالیست ونزوئلا و همچنین به منظور تشدید تحریم تجاری چند دهه‌ای واشنگتن علیه کوبا ظرف ۴ سال ریاست جمهوری خود بیش از ۲۰۰ طرح ابتکاری را تدوین و اجرا کرد.

اما بایدن دموکرات در جریان کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ وعده لغو سیاستهای ترامپ در قبال کوبا را داد و گفت که این تحریم‌ها نه تنها به مردم کوبا لطمه می‌زند، بلکه برای پیشبرد دموکراسی و حقوق بشر نیز فایده‌ای ندارد.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه