ارسال به دیگران پرینت

کره شمالی: دولت بایدن یک گام اشتباه برداشت

یک مقام کره شمالی می‌گوید که رئیس جمهور ایالات متحده یک گام اشتباه برداشت و با انتقاد از آزمایش موشکی پیونگ یانگ «دشمنی دیرینه» خود را آشکار کرد.

کره شمالی روز جمعه اعلام کرد که یک نوع جدید از موشک بالستیک کوتاه برد را آزمایش کرده است.

بایدن این آزمایش موشکی را ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست، اما تأکید کرد که همچنان از رویکرد دیپلماتیک در قبال پیونگ یانگ استقبال می‌کند.

با این حال، «رای پایونگ چول» دبیر کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی اعلام کرد که این آزمایش موشکی یک دفاع مشروع در برابر تهدیدها از جانب کره جنوبی و ایالات متحده و رزمایشهای مشترک نظامی و تسلیحات پیشرفته آنها است.

در همین ارتباط، این مقام کره شمالی روز شنبه اعلام کرد که دولت جو بایدن نخستین گام اشتباه خود را برداشت و با انتقاد از این آزمایش موشکی «خصومت دیرینه» خود را آشکار کرد.

دبیر حزب کارگر کره شمالی در بیانیه‌ای که خبرگزاری مرکزی کره منتشر کرد، اظهار داشت: «ما بیم و هراس عمیق خود را نسبت به اشتباه رئیس جمهور ایالات متحده که یک پرتاب آزمایشی عادی را ناقض قطعنامه‌های سازمان ملل متحد دانسته و خصومت دیرینه خود را آشکار کرد، اعلام می‌کنیم».

وی در ادامه گفت که اظهارات بایدن «تجاوز آشکار به حق کره شمالی برای دفاع مشروع» است و افزود که چنانچه واشنگتن به «اظهارات نسنجیده» ادامه دهد، احتمالاً با «چیزی روبرو می‌شود که خوشایند نیست».

دبیر حزب حاکم کره شمالی تأکید کرد که «هدف پیونگ یانگ از توسعه تسلیحات به هیچ وجه جلب توجه یا اثرگذاری بر سیاست‌ها نیست. و من فکر می‌کنم که دولت جدید ایالات متحده آشکارا نخستین گام خود را اشتباه برداشت».

رای پایونگ چول دولت بایدن را متهم کرد که با معرفی کردن پیونگ یانگ به عنوان یک «تهدید امنیتی» درصدد «سوء استفاده از هر فرصتی» است.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه