ارسال به دیگران پرینت

آمریکا و انگلیس: پایبندی مجدد ایران به برجام یک ضرورت است!

سران آمریکا و انگلیس به رغم عهدشکنی آشکار و عدم پایبندی به مفاد توافق هسته ای با ایران، بار دیگر بر ضرورت پایبندی مجدد تهران به این توافق تأکید کردند!

در بیانیه‌ای که متعاقب گفتگوی «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده با «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس منتشر شد، سران دو کشور بر لزوم «پایبندی مجدد ایران به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵» توافق کردند.

این در حالی است که طرف‌های غربی امضاکننده برجام، بالاخص ایالات متحده آمریکا، آشکارا عدم پایبندی خود به مفاد این توافقنامه را به اثبات رسانده و علاوه بر خروج یکجانبه از این توافق (آمریکا)، به بهانه‌های مختلف از عمل به تعهدات خود ذیل برجام سرباز زده‌اند.

بایدن و جانسون همچنین با اشاره به اقدام قابل توجه ایالات متحده، انگلیس و سایر شرکای بین‌المللی آنها در وضع تحریم‌ها علیه ناقضان حقوق بین‌الملل در سین کیانگ چین، نسبت به اقدام تلافی‌جویانه پکن ابراز نگرانی کردند.

گفتنی است، دوشنبه گذشته ایالات متحده و انگلیس به همراه اتحادیه اروپا و کانادا در اقدامی هماهنگ برخی از مقامات چین را به بهانه نقض حقوق بشر در منطقه سین کیانگ تحریم کردند.

دولت چین نیز در واکنش به این تحریم‌ها ۹ فرد و ۴ نهاد انگلیس از جمله قانونگذاران عضو حزب محافظه کار این کشور را به همراه شماری از قانونگذاران اتحادیه اروپا و نهادهای آن تحریم کرد.

به گفته سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس، دو طرف همچنین به تبادل دیدگاه‌های خود پیرامون تغییرات آب و هوایی پرداخته و توافق کردند که» مبارزه با تغییر آب و هوایی یک رکن اساسی در مسیر بازسازی پس از شیوع کرونا است».

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه