خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

گفتگوهای راهبردی آمریکا و عراق در ماه آوریل برگزار می شود

سخنگوی کاخ سفید با صدور یک بیانیه‌ از برگزاری گفتگوهای راهبردی میان ایالات متحده و عراق در ماه آوریل خبر داد.

کاخ سفید شامگاه سه شنبه (به وقت واشنگتن) اعلام کرد که ایالات متحده و عراق در ماه آوریل گفتگوهای راهبردی دوجانبه را برگزار می‌کنند و این نشست‌ها روشن خواهد کرد که نیروهای ائتلاف [به رهبری آمریکا] برای آموزش و ارائه مشاوره نظامی به نیروهای عراقی در این کشور حضور دارند تا مانع از تجدید قوای تروریست‌های وابسته به داعش شوند.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: «برای بحث و گفتگو بر سر منافع متقابل ما پیرامون طیفی از حوزه‌ها از امنیت گرفته تا فرهنگ، تجارت و آب و هوا یک فرصت مهم وجود خواهد داشت».

ساکی در ادامه افزود: «این نشست‌ها روشن خواهد کرد که نیروهای ائتلاف [آمریکا] در عراق منحصراً برای آموزش و مشاوره نظامی به نیروهای عراقی جهت اطمینان از عدم تجدید قوای داعش حضور دارند».

گفتنی است که تقلای ایالات متحده برای حفظ باقیمانده نیروهای نظامی خود در خاک عراق در شرایطی صورت می‌گیرد که پارلمان عراق دیماه سال گذشته در پی اقدام جنایت‌کارانه آمریکا در ترور شهید سردار «حاج قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس سازمان حشد شعبی، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد؛ طرحی که تاکنون مقامات واشنگتن از عمل به آن سرباز زده‌اند.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه