ارسال به دیگران پرینت

بیتکوین مهم تر از آن است که آن را نادیده گرفت

دویچه بانک در گزارشی نوشت: این احتمال وجود دارد که در ماه های آینده شاهد به ثبت رسیدن رکوردهای جدید برای بیتکوین باشیم.

تحلیل گران دویچه بانک در گزارشی با اشاره به رسیدن ارزش بازار بیتکوین به یک تریلیون دلار در ماه مارس نوشتند: این احتمال وجود دارد که در ماه های آینده شاهد به ثبت رسیدن رکوردهای جدید برای بیتکوین باشیم چرا که روز به روز سرمایه گذاران و شرکت های بیشتری به سرمایه گذاری در بازار آن ترغیب می شوند. 

در کوتاه مدت بازار ارزهای دیجیتالی کماکان پرنوسان باقی خواهند ماند و در نتیجه معامله گران با ریسک بالایی مواجه خواهند بود. طبق برآورد صورت گرفته توسط دویچه بانک، امسال ۳۰ درصد پرداخت ها با استفاده از بیتکوین به صورت روزانه انجام خواهد شد و این بدان معناست که سرعت گردش این ارز افزایش خواهد یافت. در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۸ میلیون واحد بیتکوین بین معامله گران دست به دست شد.

با این حال هنوز میزان گردش بیتکوین در مقایسه با بازارهای سنتی پایین است تا جایی که میزان گردش مالی این رمز در آمریکا به صورت روزانه حدود پنج درصد گردش معاملات ارزی دلار-ین و ۶ درصد معاملات دلار- پوند است. در حالی که برخی از افراد انتظار خاموشی چراغ بازار رمزارزها را داشتند، سال ۲۰۲۱ برای آن ها بسیار خوب آغاز شد و به لطف بازدهی خیره کننده برخی از آن ها، حجم ورودی سرمایه های جدید به آن ها رکورد جدیدی زد. 

این گزارش در ادامه می افزاید: ارزش بیتکوین بالاتر از هر ارز دیجیتالی دیگری است و برای همین روند قیمتی آن تاثیر مستقیم و غیر قابل انکاری بر تمام بازار دارد. با توجه به اینکه رمزارزها روز به روز در پرداخت ها محبوبیت بیشتری کسب می کنند باید بانک های مرکزی و دیگر نهادهای ناظر، با دقت و در نظر گرفتن حقیقت های بازار نسبت به نظارت پذیر کردن معاملات اقدام کنند چرا که دیگر نمی توان اهمیت این رمزارزها را نادیده گرفت. 

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه