ارسال به دیگران پرینت

ایران همانند گذشته در کنار ملت سوریه خواهد ماند

سخنگوی وزارت امور خارجه در دیدار با مقام‌های سوری تاکید که جمهوری اسلامی ایران همانند مرحله گذشته، در بازسازی اقتصادی و همکاری‌های فرهنگی در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند.

 سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه که در چارچوب همکاری‌های دو جانبه ایران و سوریه در حوزه‌های دیپلماسی عمومی، رسانه‌ای و فرهنگی به آن کشور سفر کرده بود، علاوه بر ملاقات بامقامات سوری، در نشست‌ها و جلسات اندیشکده‌ای، رسانه‌ای و نخبگانی شرکت کرد.

در خلال این سفر، خطیب زاده با فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه دیدار و در مورد آخرین وضعیت روابط دو کشور و همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای بین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر خارجه سوریه بر ضرورت توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه فرهنگی و رسانه‌ای تاکید نمود.

خطیب زاده در ادامه دیدارهای خود، با وزیر اطلاع رسانی و فرهنگ، وزیر علوم و خانم دکتر بثینه شعبان، مشاور ارشد رئیس جمهوری سوریه دیدار نمود. در این ملاقات‌ها، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های فرهنگی و رسانه‌ای دو کشور، از مقاومت مردم سوریه در گذار از مرحله مقاومت نظامی در برابر تروریزم ابراز خوشحالی کرده و تاکید نمود که جمهوری اسلامی ایران همانند مرحله گذشته، در بازسازی اقتصادی و همکاری‌های فرهنگی در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند.

مقامات سوری نیز در این دیدارها تاکید نمودند که ملت سوریه هیچگاه ایستادگی ایران در کنار ملت سوریه را فراموش نخواهد کرد.

خطیب زاده در ادامه برنامه‌های خود، علاوه بر سخنرانی در آکادمی دیپلماتیک سوریه و همچنین نشست در موسسه مطالعات راهبردی این کشور، در جلسه‌ای مشترک با اصحاب رسانه‌های سوریه شرکت کرده وبه سوالات آنها پاسخ داد.

دیدار با دکتر بشار جعفری، قائم مقام وزارت خارجه سوریه و برخی دیدارهای جانبی دیگر در چارچوب همکاری‌های دیپلماسی عمومی دو کشور از جمله برنامه‌های این سفر بودند.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه