ارسال به دیگران پرینت

فعالیت نیروگاه‌های تعطیل شده برق ازسرگرفته شد / اکنون به اندازه نیاز، برق تولید می‌کنیم / برای کمک به مدیریت مصرف، ماینرهای مجاز هم از مدار خارج شدند

رئیس ستاد مدیریت سوخت نیروگاه‌ها گفت: در روز‌های گذشته، بدلیل رشد مصرف گاز، محدودیتی در تامین گاز نیروگاه‌ها پیش آمد، اما اکنون نیروگاه‌هایی که از مدار خارج شده بودند دوباره وارد مدار شدند.

رئیس ستاد مدیریت سوخت نیروگاه‌ها گفت: در روز‌های گذشته، بدلیل رشد مصرف گاز، محدودیتی در تامین گاز نیروگاه‌ها پیش آمد، اما اکنون نیروگاه‌هایی که از مدار خارج شده بودند دوباره وارد مدار شدند.

 همایون حائری افزود: شرکت‌های برق و گاز، واحد‌های خدماتی هستند که مسئول تامین برق و گاز مردم هستند.

 وی با اشاره به اینکه در تابستان رشد برق و در زمستان رشد گاز در کشور دو برابر می‌شود ادامه داد: مصرف گاز خانگی و تجاری در زمستان ۳ برابر تابستان است و مصرف گاز خانگی و تجاری بیش از ۸ برابر گازی است که به نیروگاه‌ها اختصاص می‌دهند.

وی گفت: رشد مصرف گاز خانگی و تجاری، نسبت به سال گذشته افزایش داشته و بیش از ۲۵۰ میلیون متر مکعب بوده است.

حائری تصریح کرد: با توجه به اینکه سهم تولید گاز افزایش داشته و گاز بیشتری در اختیار کشور بوده,، اما مسئله این است که نسبت به سال گذشته، مصرف در بخش خانگی و تجاری، بیشتر شده است. بطوریکه در سال گذشته، میانگین مصرف گاز خانگی و تجاری ۴۹۰ میلیون متر مکعب بوده که امسال این رقم به ۶۴۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

رئیس ستاد مدیریت سوخت نیروگاه‌ها گفت: با همکاری شرکت گاز اقدام مشترکی در رابطه با کاهش مصرف انرژی انجام داده ایم بطوریکه با مراجعه به مراکز و ادارات تعطیل، خاموشی سیستم گرمایشی و روشنایی آن‌ها را رصد می‌کنیم.

حائری با بیان اینکه نیروگاه‌های ما توان تولید ۲ برابر ظرفیت برق را در کشور دارند افزود: اکنون به اندازه نیاز مصرف، نیروگاه در مدار است و نیروگاه‌هایی که در مدار قرار دارند با تامین گاز، برق مصرفی را تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: تاکنون نیاز مصرف برق ۳۸ هزار و ۸۰۰ مگاوات بود که به همین اندازه، نیروگاه در مدار وجود دارد ضمن اینکه ظرفیت نیروگاه‌های ما کامل است و به اندازه نیاز مصرف، برق تولید می‌شود.

وی درباره تاثیر رمز ارز‌ها در رابطه با خاموشی‌های اخیر گفت: استخراج رمز ارز‌ها به دو صورت مجاز و غیر مجاز در کشور انجام می‌شود؛ در استخراج رمز ارز‌های مجاز، حدود ۱۸۰ مگاوات برق مصرف می‌شود که بسیار ناچیز است که البته برای کمک به مدیریت مصرف، از مدار خارج شدند و تعدادی که به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کنند محدود است که آن هم با رصد و نظارت بیشتر، از فعالیت آ‌نها ممانعت می‌شود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه