ارسال به دیگران پرینت

شرکت آرامکوی عربستان: تضمین فروش نفت به چین، اولویت ۵۰ سال آینده ماست

مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی در کنفرانس توسعه چین اعلام کرد این شرکت تضمین خواهد کرد امنیت انرژی چین بالاترین اولویت آرامکو در ۵۰ سال آینده خواهد ماند.

مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی در کنفرانس توسعه چین اعلام کرد این شرکت تضمین خواهد کرد امنیت انرژی چین بالاترین اولویت آرامکو در ۵۰ سال آینده خواهد ماند.

عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت جهان است، در دو ماه نخست امسال بزرگترین صادرکننده نفت به چین بود و طبق آمار گمرکی چین، حجم صادراتش با ۲.۱ درصد افزایش، به ۱.۸۶ میلیون بشکه در روز رسید.

با وجود کاهش کم سابقه تولید به دلیل مشارکت در پیمان محدودیت عرضه اوپک پلاس، عربستان سعودی در سال ۲۰۲۰ روسیه را کنار زد و بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد.

امین ناصر، مدیرعامل آرامکوی سعودی، در اظهارات ویدیویی گفت: تضمین تداوم امنیت نیازهای انرژی چین نه در پنج سال آینده بلکه در ۵۰ سال آینده بالاترین اولویت ما خواهد ماند.

ناصر در کنفرانس اعلام نتایج مالی آرامکو در روز یکشنبه اعلام کرده بود تقاضای چین برای نفت بسیار نزدیک به سطح پیش از شیوع ویروس کروناست و همزمان تقاضای آسیا به خصوص شرق آسیا، رشد قوی داشته است.

ناصر گفت: آرامکو علاوه بر این که بزرگترین صادرکننده نفت به چین است، در موقعیت مناسبی برای کمک به چین به منظور دستیابی به دومین هدف سده خود در گذار انرژی قرار دارد.

شی جین پینگ، رییس جمهور چین، در سپتامبر اعلام کرد چین آلایندگی کربن خود را پیش از سال ۲۰۳۰ به پیک می رساند و تا سال ۲۰۶۰ به سطح کربن خنثی دست خواهد یافت. انتظار می رود چنین هدفی تغییرات تاکتیکی در بخشهای انرژی و تولید به همراه داشته باشد.

ناصر گفت: آرامکو امیدوار است فرصتها برای سرمایه گذاری بیشتر در پروژه های پایین دستی، نیازهای چین برای حمل و نقل سنگین و شیمیایی و همچنین روغنها و مواد غیرمتالیک را تامین کند. آرامکو سرگرم همکاری با دانشگاهها و شرکتهای چینی در زمینه سیستمهای و فناوریهای سوخت موتور پاکتر است تا نفت را به مواد شیمیایی تبدیل کرده و انتشار گازهای گلخانه ای از منابع انرژی فعلی را کاهش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، کارشناسان موسسه تحقیقات شرکت ملی نفت چین (CNPC) پیش بینی کرده اند تحت وعده اقلیمی رییس جمهور این کشور، تقاضای چین برای نفت تا حدود سال ۲۰۲۵ به ۷۳۰ میلیون تن محدود خواهد شد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    من اگر جای مسوولین باشم نفت را با قیمت شیرین و کمتر از فربستان به هند و چین و پاکستان و . ....میفروشم ،حتی قاچاق ،عیب نداره که پول ففلا بر نمیگرده ،بعدا درست میشه ،ولی اول اینکه مشتری از دست نمیدیم و دوم اینکه دست عربستان کوتاه میشه ،سوم در صورت نیاز به تهاتر هم میتونیم از ارز دیجیتال اونها استفاده کنیم و هم میتونیم اجناس وارد کنیم .و اینکه تاسیسات نفت و گاز بیکار نمیمونه و کارگر و کارمند مشغول میمونه ،حتی میتوان تجهیزات دیگر برای تولید اقلام غیر نفتی وارد کرد و یا شرکتهای اونها بیان ایران و کار کنند و از بانک خود طلب خود را بگیرند .میتوان ماشین الات صنعتی و کشاورزی و خودرو وارد کرد ،میتوان اقلام روزانه مردم را وارد کرد ،میتوان از طلبها در جهت ایجاد راه آهن و اتوبان و تجهیز فرودگاهها و پلسازی و دریاچه های مصنوعی با تامین آب از خلیج فارس ،و یا راه اندازی مزرعه های خورشیدی درمنطق غیر قابل کشت و همچنین از شرکتهای اونها برای ساخت مسکن و ایجاد شهرها و شهرکهای جدید ،و یا ساخت بیمارستان و کلنیک در جای جای ایران ساخت کارخانه در شهرهای کوچکتر ،گسترش کشاورطی و دامداری مکانیزه و گلخانه ای ،همه و همه را میتوان از شرکتهای بزرگ آنها بهره گرفت و ایرانی را هم در اجرا مشارکت داد ودر قبال تهاتر نفت و گاز کرد ،باید این کارها را کرد حتی اگر ارزان فروشی کنیم ،چون عقب نمیفتیم و در آینده حسرت نمیخوریم .باید با شدت تولید خود را افزایش و به آنها داد حتی ارزان .برای جلوگیری از نفوذ ترکیه هم باید بتوانیم تولید کنیم و صادر کنیم اگر آدربایجان ما ،سیستان و بلوچستان ما ،کردستان ما تولید کننده و صادر کننده باشند هیچ کدام داد جدایی نمیزنند بلکه اونها خواب چسبیدن به ما را میبینند ،البته باید قانون خرید و اجاره ملک را تصحیح کنید تا خود نتوانند صاحب ملک شوند و قیم ایرانی داشته باشند و ثبت اون هم باید توسط قوه قضاییه تایید شود ،قیم هم فقط اشخاص شناخته شده و ریشه دار ،بقال سر کوچه ناونه زیر میزی بگیره و قیم دزد و قاچاقچی بشه .

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه