خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ مشخص شد .

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران تهران، گفت: کاهش عرضه، علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در بازار است.

؛ کاهش عرضه، علت افزایش قیمت تخم مرغ آقای ناصر نبی‌پور، در گفتگوی اختصاصیافزود: از آنجا که تولید، برای مرغداران به صرفه نیست، بسیاری از گله‌های مرغ تخمگذار، حذف شدند و همین موضوع، موجب کاهش عرضه و افزایش قیمت تخم مرغ شده است.

نبی‌پور، با بیان اینکه در حال حاضر تخم مرغ به صورت دو نرخی به بازار عرضه می‌شود، گفت: حدود نیمی از تخم مرغ تولیدی مرغداران، با نرخ مصوب کیلویی ۱۴ هزار تومان، توسط دولت خریداری و به بازار عرضه می‌شود و بقیه آن، با قیمت آزاد، بین کیلویی ۱۶ تا ۱۹ هزار تومان، به فروش می‌رسد، که این دو نرخی شدن بهای تخم مرغ، بازار را دچار نوسان کرده است.

وی افزود: عرضه تخم مرغ با نرخ دولتی، برای مرغداران صرفه ندارد و همین موضوع باعث حذف بسیاری از گله‌های مرغ شده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران تهران، گفت: متأسفانه برخی گزارش‌ها حاکیست، تخم‌مرغ‌هایی که با نرخ دولتی از درب مرغداری، توسط دولت خریداری می‌شوند، در بازار آزاد و خرده فروشی‌ها با نرخ بسیار بالا به فروش می‌رسند.

نبی پور گفت: از یک سو، نهاده مورد نیاز مرغداران، همچنان از طریق سامانه بازارگاه، تامین نمی‌شود و از سوی دیگر، تأخیر در تحویل نهاده‌ها، موجب شده تا مرغداران بخشی از نهاده‌های خود را از بازار آزاد تهیه کنند.

وی افزود: علاوه بر اینها، با افزایش ۳۵ درصدی کرایه‌های حمل و نقل، هزینه مرغداران برای عرضه تخم مرغ به بازار، افزایش یافته است.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  خیر بی لیاقتی مسئولین مربوطه عامل گرانی است برادر

 • ناشناس ارسالی در

  علت گرانی بقیه ی اجناس چیه
  فقط تخم مرغ افزایش نداشته
  هرچی که به زندگی مردم ربط داشته افزایش داشته
  اونم نه یک بار
  نه پنج درصد نه ده درصد
  از هفتاد درصذداشتیم تا سصد درصد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه