ارسال به دیگران پرینت

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور

خط فقر ۱۰میلیون تومان شد

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه کارگران در مشکلات معیشتی گرفتار شده اند گفت: درخواستمان از دولت این است که با برگزاری جلسه شورای عالی کار فکری برای کارگران کند.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه کارگران در مشکلات معیشتی گرفتار شده اند گفت: درخواستمان از دولت این است که با برگزاری جلسه شورای عالی کار فکری برای کارگران کند.

هادی ابوی، دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور در گفت‌وگو با تسنیم، درباره مشکلات معیشتی کارگران گفت: یکی از مهمترین مشکلات کارگران بحث معیشتی است. در حال حاضر خط فقر 10میلیون تومان است. کارگران هنوز 2 میلیون و خورده ای دریافت می کند.

درخواست کارگران برای برگزاری جلسه شورای عالی کار با موضوع مشکلات معیشتی

ابوی با بیان اینکه هزینه کارگران به غیر از تأمین معاش در بحث بهداشتی افزوده شده است گفت:قبل از معیشت کارگران دغدغه امنیت شغلی داشتند, عمده کارگرانی که در بخش خدمات فعالیت داشتند با مشکلات متعدد بیکاری و معیشتی دست و پنجه نرم می کنند. زندگی کارگران با این میزان درآمد نمی گردد.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور بیان کرد: وظیفه دولت است که شورای عالی کار را تشکیل دهند و راهکاری برای معیشت کارگران تدبیر کند.

ابوی با اشاره به اینکه درآمد برخی کارگران کم شده یا به صفر رسیده است و از طرف دیگر هزینه‌ها بالا رفته، عنوان می‌کند: کارگران در شرایط عادی قادر به تامین معیشت خود نیستند. آنها اگر قرارداد داشته باشند و حقوق حداقلی بگیرند، در بهترین حالت یک سوم هزینه‌های خود را تامین می‌کنند.

کارگری که به نان شب محتاج است و نان خالی و سیب زمینی آب پز سهم سفره های کارگران است. چطور قرار است مواد ضدعفونی کننده بخرد یا با تغذیه مناسب ایمنی بدن خود را افزایش دهد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  پس ما چی بگیم با ماهی یک میلیون هنوز ما خوبیم از ما بدتر خیلیها هستند

 • ناشناس ارسالی در

  به سلامتی

 • ناشناس ارسالی در

  یعنی 80 درصد مردم زیر خط فقر هستند

 • ناشناس ارسالی در

  کرونا بره خدابزرگه

 • سیدعلی ارسالی در

  معلمین و کارگران و بیشتر اقشار مردم زیر خط فقر هستند. اجر کم عندالله

 • جواد ارسالی در

  واقعا ایرانمون هیچ نوع معدنی نداره نه نفت داریم نه گاز نه حتی کوه طلا هیچی نداریم باید زیر خط فقر هم باشیم..

 • راوی ارسالی در

  بخدا قسم،هزینه ها را قبوض را حساب کنید 20ملیون ت فقط بخورنمیراست،با این حقوق فقط جرم جنایت،فساد،فحشا را ترویج میکنند

 • حمید ارسالی در

  خوبه دیگه خط فقر شد ۱۰ ملیون سر سلامتی عرض کنیم خدمت دولت خدمتگذار که واقعا همه ملت ایران رو شرمنده کردن از این همه لطف و محبت واقعا علی برکت الله اقای روحانی

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه