ارسال به دیگران پرینت

خراسان جنوبی | اعطای تسهیلات آموزشی به دانش آموزان نیازمند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: به دانش آموزان نیازمند خراسان جنوبی تسهیلات کم بهره پرداخت می‌شود.

خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه شرایط بهره مندی همه دانش آموزان از امکانات آموزشی باید فراهم شود، گفت: هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز کم بضاعت برای دریافت تسهیلات کم بهره خرید تبلت یا گوشی هوشمند به بانک‌ها معرفی شدند.

خوش خبر با اشاره به بازگشایی مدارس افزود: همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها باید در راستای رفع مشکلات موجود به ویژه در شرایط فعلی، آموزش و پرورش را همراهی کنند تا دانش آموزان بتوانند در کمال سلامت و امنیت خاطر در کلاس درس حضور پیدا کنند.

وی افزود: مشکلات شبکه شاد باید در اسرع وقت برطرف شود تا دانش آموزان و معلمان بتوانند هر چه بهتر از این ظرفیت، بهره برداری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم با بیان اینکه رعایت دستورالمل‌های بهداشتی در مدارس همچنان با جدیت در اولویت ماست گفت: در بازدید‌های اولیه، موارد و کاستی‌هایی وجود داشت که برای رفع آن تذکر‌های داده شد.

واقعی همچنین از اجرای طرح آبا (طرح آشتی با آموزش) خبر داد و افزود: این طرح ویژه دانش آموزانی است که به هر دلیلی موفق به ادامه تحصیل نشدند که در استان ما با شناسایی ۸۴۰ دانش آموز در دوره متوسطه اول و دوم، بصورت حضوری و یا از راه دور این افراد آموزش خواهند دید.

در اختیار گذاشتن سیستم‌های رایانه‌ای مستعمل ادارات به آموزش و پرورش برای تجهیز و استفاده مجدد و تجهیز ۱۱ کلاس درس توسط سازمان برنامه و بودجه برای اجرای طرح آبا و آموزش از راه دور از مصوبات شورای آموزش و پرورش بود.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه