ارسال به دیگران پرینت

اعتراض تولیدکنندگان به قیمت اعلام شده مرغ

تشکل‌های تولیدی گوشت مرغ در بیانیه‌ای اعلام کردند که قیمت‌گذاری بر روی گوشت مرغ در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار، بدون حضور نماینده‌ای از تولیدکنندگان و بدون در نظر گرفتن نظرات تخصصی وزارت جهاد کشاورزی بوده که این نوع قیمت‌گذاری پیامدهایی از جمله کمبود مرغ و افزایش قیمت آن را در پی خواهد داشت.

کشور عزیز ایران اسلامی ما در شرایط بسیار ویژه‌ای قرار دارد. تاب‌آوری اقتصادی کلیدواژه گذر موفقیت‌آمیز از این شرایط بسیار بحرانی است. توجه ویژه مقام معظم رهبری به جهش تولید در سال‌جاری برای مدیریت بحران و برون‌رفت از آن به همین مناسبت بوده است.

متاسفانه کارگروه تنظیم بازار در جلسه مورخ ۹۹.۴.۴ بدون حضور نماینده تولیدکنندگان، در اقدامی غیرکارشناسی و غیرمدبرانه و صرفاً پوپولیستی و برخلاف مفاد قوانین موجود از جمله بند ب ماده ۴ قانون برنامه ششم و بند 7 ماده ۷ اساسنامه سازمان حمایت(به‌رغم ارائه جداول آنالیز قیمت تمام‌شده و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی در سازمان حمایت) و بدون توجه به نظر تخصصی وزارت جهاد کشاورزی، نسبت به تعیین قیمت گوشت مرغ اقدام کرده است که پیامدهای زیان‌بار و جبران‌ناپذیری به شرح ذیل به دنبال خواهد داشت:

1. ورشکستگی و خروج اجباری شمار زیادی از تولیدکنندگان از چرخه تولید

2. کاهش اجباری میزان تولید و کاهش عرضه گوشت مرغ

3. افزایش انفجاری قیمت گوشت مرغ در آینده نزدیک

4.ایجاد نگرانی و تشویش اذهان عمومی

با عنایت به مطالب فوق‌الذکر، تجدیدنظر اساسی و فوری در قیمت اعلام‌شده بر  اساس نظر تخصصی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با توجه به التهاب شدید در بازار نهاده‌ها و کمبود آن‌ها و تامین کلیه نهاده‌های موردنیاز تولیدکنندگان به‌طور مستقیم توسط شرکت پشتیبانی امور دام در استان‌ها.

تجدیدنظر در میزان جوجه‌ریزی ماهیانه بر اساس میزان نهاده تضمین‌شده و توافق تشکل‌های ذی‌ربط تولید گوشت مرغ.

جبران خسارت‌های وارده به تولیدکنندگان به‌ویژه در سال‌های اخیر بر اساس بند ب ماده ۳۱ تامین برنامه ششم.

در غیر این‌صورت بحران کمبود گوشت مرغ روز به روز گسترده‌تر خواهد شد که مسئولیت آن بر عهده تصمیم‌گیرندگان خواهد بود.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ﻣﺠﺘﺒﻲ ارسالی در

    ﮔﻮﺷﺖ ﻣﺮﻍ ﺷﺪﻩ 21000 ﻫﺰاﺭﺗﻮﻣﺎﻥ اﻋﺘﺮاﺽ ﻫﻢ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﻭاﻗﻌﺎ ﺩﻭﻟﺖ ﺑﺎﻳﺪ ﮔﻮﺷﺖ ﻣﺮﻍ ﺭا اﺯﺧﺎﺭﺝ ﻭاﺭﺩ ﻛﻨﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﭼﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻜﻨﻨﺪ اﺯ ﺩﺳﺖ اﻳﻦ ﺩﻭﻟﺖ اﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﻛﻪ ﻫﺮﻛﺎﺭﻱ ﻣﻴﺨﻮاﻫﻨﺪ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﺩﻭﺩ اﻳﻦ ﻫﻤﻪ اﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ ﻓﻘﻄ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ ﺩﻭﺩ ﭼﺸﻢ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻴﺮﻭﻧﺪ

  • اکبر ارسالی در

    سلام از خارج وارد کنید.چرا هر جا ضرر و بدبختی هست ملت بکشند.

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه