خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

قیمت خودرو در بازار آزاد | اتفاق بد در بازار خودرو

ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه ، در آخرین روز هفته ، بازار خرید و فرش خودرو را قفل کرد.

در حالی امروز خرید  فروش خودرو در بازار متوقف شد که بررسی ها نشان می دهد قیمت خودرو در بازار آزاد طی دو هفته اخیر رشدی بیش از ۱۰ درصدی را تجربه کرده است . این میزان رشد به تایید رییس اتحادیه نمایشگاه داران نیز رسیده بود و وی از افزایش ۵ الی ۱۴ درصدی قیمت ها در بازار خبر داده بود.

با افزایش قیمت ارز، افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو نیز با شتاب بیشتری همراه شد ه طوری که قیمت پژو ۴۰۵ به حدود  ۱۲۵ و ۵۰۰ هزار میلیون تومان رسید .بسیاری از معامله گران انتظار داشتند قرعه کشی خودرو برای مصرف کنندگان واقعی تا حدی بتواند التهاب بازار خودرو را کاهش دهد اما در عمل این اتفاق رخ نداد. امروز اما از پس ریزش قیمت ها در بازار ارز و سکه ، خودروها با کاهشی در محدده یک تا یک و یک میلیون تومان مواجه شدند. امروز ساینا به قیمتی در حدود ۹۵ یلیون تومان، کوییک به قیمتی نزدیک به ۹۹ میلیون تومان و سمند به قیمتی در حدود ۱۲۶ میلیون تومان فایل شد.

قیمت پراید ۱۱۱ به ۷۹ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۳۲ به قیمت ۷۷ میلیون تومان از سوی آگهی دهندگان اعلام شد. بررسی ها نشان می دهد بخش مهمی از خریداران حاضر در بازار را خریدارانی تشکیل می دهند که به قصد حفظ ارزش سرمایه خود وارد بازار خودرو شده اند.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    شما غلط کردین تو بازار 206 125 ملیون 140 ملیون ب بالا زدن چرا مفت میگی ب مردم

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه