ارسال به دیگران پرینت

سامان قدوس‌های دکتر و مهندس چه می‌شوند؟

سامان قدوس، بازیکن جدید تیم ملی، می‌توانست خیلی زودتر به فوتبال ایران وصل شود، اگر تصمیم‌گیران تیم امید ایران‌، یعنی محمد خاکپور و محمد مایلی‌کهن، می‌خواستند به او فکر کنند!

۵۵آنلاین :

سامان قدوس، بازیکن جدید تیم ملی، می‌توانست خیلی زودتر به فوتبال ایران وصل شود، اگر تصمیم‌گیران تیم امید ایران‌، یعنی محمد خاکپور و محمد مایلی‌کهن، می‌خواستند به او فکر کنند!

افشین خماند در تماشاگران امروز در ادامه نوشت: این‌گونه تصمیم‌ها «کی‌روش» می‌خواهد و یک کمی برانکو؛ در واقع این راه را برانکو باز کرد، زمانی که فریدون زندی را برای جام جهانی‌ 2006 به اردوی تیم ملی ایران فراخواند، تا او هم وقتی در بازی با آذربایجان سمت چپ پیراهن نزدیک قلبش به روی پرچم ایران بوسه می‌زند، همه ما را دیوانه کند، این روند متوقف شد تا نزدیک جام جهانی‌ 2014، اشکان دژآگه و رضا قوچان‌نژاد به تیم ملی اضافه شدند. البته دانیل داوری و استیون بیت آشور هم بودند، سامان قدوس هم آمده... پست اینستاگرامی‌‌اش، اصرار‌های قبلی‌‌اش و... نشان می‌دهد که او از جمله همان ایرانی‌های نسل دوم است که سرزمین مادری برایش یک چیز خاص است، چیزی شبیه یک عشق گمشده، یک اصل دور مانده... هیچ آمار و اطلاعاتی ندارم‌‌ اما خیلی دوست دارم بدانم که آیا سایر نهاد، ارگان‌ها و سازمان‌های ایرانی هم مثل کی‌روش تا این حد دنبال ژن ایرانی در جهان می‌گردند یا نه؟ حتماً در این مسئله با هم تفاهم داریم که تخصص ایرانی‌های نسل دوم، این متولدین دور از خانه، تنها در فوتبال خلاصه نمی‌شود. خیلی دیگر از فرزندان ایرانی‌های مهاجر هستند که می‌توانند تخصص کسب شده خود را برای کمک به ایران خرج کنند، فقط باید از فوتبال یاد بگیرند. فوتبال نشان داده که بلد است در مورد این ژن‌های ایرانی که در فرهنگی متفاوت بزرگ شده‌اند، کمی تساهل و تسامح به خرج داد و به یک توافق رسید که کمی شما رعایت می‌کنید و کمی ما‌‌؛ آن وقت است که می‌توانیم با هم موفق و محبوب شویم... یادمان نرفته وقتی قرار بود که از ایرانی‌های متولد در خارج از کشور استفاده شود، مخالفت‌های بسیاری را شاهد بودیم. حداقل فحش این بود که مگر در کشور خودمان استعداد نداریم اما چون فوتبال می‌خواست از این پتانسیل استفاده کند، استفاده کرد... در رشته‌های دیگر چه؟ آیا می‌خواهیم از این پتانسیل استفاده کنیم؟ کمی مدارا شاید لازم باشد تا از سامان قدوس‌های دیگری هم وارد ایران شود. دکتر سامان‌های قدوس، مهندس سامان‌های قدوس و... می‌توانند بیایند، به ما کمک کنند، به شرط اینکه آنها را غریبه ندانیم، به شرط اینکه دیگران هم مثل کی‌روش باشند و بخواهند از این پتانسیل استفاده کنند...

منبع : ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه