ارسال به دیگران پرینت

نگاهی اجمالی به مشارکت شخصیت‌ها

گزارشی از حضور شخصیت‌ها پای صندوق‌های رای در 15 تیرماه 1403

دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور مردم و شخصیت‌ها، در پای صندوق‌های رأی در سرتاسر نقاط کشور و با رقابت مسعود پزشکیان و سعید جلیلی آغاز شد.

گزارشی از حضور شخصیت‌ها پای صندوق‌های رای در 15 تیرماه 1403

حضور شخصیت‌ها در دور دوم انتخابات

دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور مردم و شخصیت‌ها، در پای صندوق‌های رأی در سرتاسر نقاط کشور و با رقابت مسعود پزشکیان و سعید جلیلی آغاز شد.

در این مرحله، هرکدام از نامزدها به اکثریت نسبی آراء مردم دست یابد، به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب معرفی می‌شود.

اخذ رای در سراسر کشور | یک رای بیشتر برای هر نامزد موجب پیروزی است!

اخذ رای از رای‌دهندگان مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح امروز-جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ در شعب اخذ رای سراسر کشور از  کلیه افرادی که تابعیت ایرانی دارند و سن آن‌ها  ۱۸  سال تمام باشد - یعنی متولدین روز ۱۵ تیر ۱۳۸۵ - و قبل از آن با ارائه اصل شناسنامه یا کارت ملی هوشمند انجام خواهد شد. رای دهندگان خارج از کشور می‌توانند با ارائه گذرنامه معتبر خود نیز رای دهند.ارائه شماره ملی برای دارندگان شناسنامه های قدیمی، الزامی است.

گزارش ایسنا از حضور شخصیت‌ها در انتخابات ۱۵ تیر ۱۴۰۳

حضرت آیت الله خامنه‌ای در اولین دقایق آغاز رای گیری برای دومین دور چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حسینه امام خمینی و در حضور خبرنگاران داخلی  و خارجی رای خود را به صندوق انداختند.

مقام معظم رهبری  پس از انداختن رای خود به صندوق تاکید کردند که در مرحله دوم انتخابات مردم باید همتشان بیشتر باشد تا کار را تمام کنند و فردا رئیس‌جمهورمان را داشته باشیم.

ایشان با بیان اینکه شنیدم که شوق و علاقه مردم بیشتر از قبل است، خداکند این‌طور باشد، افزودند: اگر این‌طور باشد خرسندکننده است. ان‌شاءالله مردم رای بدهند و بهترین را انتخاب کنند.

در ادامه این گزارش اخبار مربوط به حضور شخصیت های مختلف لشکری و کشوری پای صندوق رای را مرور می کنید.

گزارش ایسنا از حضور شخصیت‌ها در انتخابات ۱۵ تیر ۱۴۰۳

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری

گزارش ایسنا از حضور شخصیت‌ها در انتخابات ۱۵ تیر ۱۴۰۳

احمد وحیدی وزیر کشور

گزارش ایسنا از حضور شخصیت‌ها در انتخابات ۱۵ تیر ۱۴۰۳

رئیسی ستاد انتخابات کشور محمدتقی شاهچراغی

سردار حاجی زاده فرمانده هوفضای سپاه

سردار حاجی زاده پس از آنکه رای خود برای دومین دور چهاردهمین دوره انتخابات ریاتس جمهور ی را به صندوق انداخت، تاکید کرد : از مردم رای گیری موجب اقتدار است، یک خواهش دارم که تنبلی نکنند. شاید انتقاداتی هم باشد، اما هر رای مانند یک تیر موشک است.

وی ادامه داد: رأیی که ملت شریف ایران در صندوق می‌اندازند، به افزایش قدرت، اقتدار و هویت ایران در منطقه و دنیا کمک می‌کند.

مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور

بهروز نعمتی  نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی

 حسین دهقان رئیس بنیاد مستضعفان

حسین دهقان پس از مشارکت در انتخابات در حسینیه ارشاد تهران در جمع خبرنگاران، بیان کرد: میزان مشارکت و میزان رای که مردم می دهند نقش تعیین کننده دارد.  این حضور نشانگر وحدت، انسجام و مطالبه جمعی جامعه است. این حضور مردم دست مایه قوی است برای فردی که انتخاب می شود.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام 

آملی لاریجانی پس از انداختن رای خود در صندوق تاکید کرد: حضور مردم بسیار سرنوشت ساز مهم است؛ هم استیفای حقشان است و هم یک تکلیف الهی است و هر کسی که سربلندی کشور را می‌خواهد، با هر سلیقه و گرایشی باید در انتخابات شرکت کند. امیدوارم که این دوره مردم بهتر از هفته قبل در انتخابات شرکت کنند و حضور گسترده‌تری داشته باشند و آنچه که خیر است، مقدر شود.

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش

محمدرضا عارف رئیس بنیان امید ایرانیان به همراه همسرش

محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری

مخبر پس از مشارکت در انتخابات با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشورگفت: به دقت، حفظ سلامت انتخابات و صیانت از حق مردم را در دولت پیگیری می‌کنیم و به مردم اطمینان می‌دهم دولت بدون هیچ گرایشی این انتخابات را برگزار می‌کند.

وی یادآور شد: الان که از روند برگزاری انتخابات در کشور بازدید کردم، شاهد هستیم چند ۱۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات سهیم هستند. کار خوب پیش رفته است و در بازدیدی که داشتیم تاکنون، نسبت به هفته گذشته افراد بیشتری رأی خود را به صندوق انداختند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه 

محسنی اژه‌ای  بعد از انداختن رای خود به صندوق در شعبه مسجد لرزاده گفت: امروز روز سرنوشت سازی برای تعیین رئیس جمهور برای چهار سال آینده کشور است. هر قدر رای رئیس جمهور در انتخابات بالاتر باشد از پشتوانه بیشتر مردمی برخوردار خواهد شد.

محمود واعظی  رییس دفتر رییس جمهور در دولت دوازدهم به همراه همسرش

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم و دوزادهم 

جهانگیری پس از مشارکت در مرحله دوم انتخابات در حسینیه ارشاد تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما از اینکه گفته می شود دولت آقای پزشکیان دولت سوم آقای روحانی است؟ بیان کرد: این یک بداخلاقی است. آقای پزشکیان یک شخصیت بزرگی است و یک شخصیت مستقل است که با فکر و اندیشه روشن به صحنه انتخابات آمده است. پزشکیان دولت خود را تشکیل خواهد داد. دولت هیچ کس دیگری را تشکیل نمی دهد.

حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های قومی و مذهبی در دولت دوزاردهم

یونسی بعد از شرکت در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران گفت: امیدوارم امروز مردم با حضور در انتخابات این پیام را بدهند که این مردم هستند که دولت را تشکیل داده و اقتدار نظام و امنیت مردم با مشارکت ملت است؛ مردم باور کنند که به مشارکت آن ها اهمیت داده می شود.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در دولت دوازدهم

علی مطهری نایب رئیس مجلس دهم

مطهری پس از مشارکت در انتخابات در حسینیه ارشاد تهران در جمع خبرنگاران، بیان کرد: مشارکت بالا در این انتخابات در جایگاه ایران در دنیا اثرگذار است. حل مشکلات اقتصادی و سیاسی ما در آینده از میزان مشارکت مردم در انتخابات تاثیر می پذیرد. کسانی که در رای دادن مردد هستند و فکر می کنند که رئیس جمهور کاری نمی تواند انجام دهد، فکر اشتباهی است. خیلی فرق می کند چه کسی رئیس جمهور باشد.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان

ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور

آیت‌الله محمدرضا مدرسی یزدی عضو فقیه شورای نگهبان و رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری 

محمدحسن صادقی مقدم عضو حقوقدان و معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان

خیرالله پروین عضو حقوقدان شورای نگهبان

تعدادی از مقامات نیز در با حضور در استانهای مختلف کشور رای خود برای دومین مرحله انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به صندوق انداختند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی/حرم مطهر رضوی

آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان/ استان قم

منبع : ایسنا
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه