ارسال به دیگران پرینت

انتخابات ریاست جمهوری؛

اظهارات سید محمد بهشتی در مورد سانسور و توسعه فرهنگ و هنر ایرانی

محمد بهشتی، مشاور فرهنگی مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در میزگردی فرهنگی اعلام کرد که تعداد هنرمندانی که در قوه قضائیه پرونده دارند، از تعداد پرونده‌های غارتگران بیت‌المال بیشتر شده است. وی همچنین به برخی محتواهای تولید شده در شبکه‌های سمعی بصری و سینمایی اشاره کرد که حتی ابتذال را شرمنده کرده‌اند

اظهارات سید محمد بهشتی در مورد  سانسور و توسعه فرهنگ و هنر ایرانی

محمد بهشتی، مشاور فرهنگی مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در یک میزگرد فرهنگی اظهار داشت: "تعداد هنرمندانی که اکنون در قوه قضائیه پرونده دارند از تعداد پرونده‌های غارتگران بیت‌المال بیشتر شده است." وی با انتقاد از وضعیت تولیدات سمعی بصری و سینمایی گفت: "برخی محتواهای تولید شده در این شبکه‌ها ابتذال را شرمنده کرده‌اند."

بهشتی همچنین به نقش نهادها در سوق دادن به تولیدات سمعی بصری اشاره کرد و افزود: "آیا ما این‌ها را برای هنر اسلامی و افق فرهنگ خود می‌خواستیم؟ برخی محتوای این شبکه‌ها ابتذال را شرمنده کرده‌اند."

بهشتی به وضعیت فعلی صنعت سینما نیز پرداخت و بیان کرد: "صنعت سینما ‌امروز تعطیل شده است. چهار تا سلبریتی‌ را نمی‌توانیم‌ نماینده‌ بدانیم. ببینیم با کل این بدنه چه کردیم! ما بالاخره باید بپذیریم شرایط قرنطینه تمام شده است."

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که وضعیت فرهنگی و هنری کشور با چالش‌های بسیاری روبروست و نیازمند توجه و اصلاحات جدی است.

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه