ارسال به دیگران پرینت

سریال جومونگ | معرفی سریال جومونگ

طرفدارای سریال جومونگ حتما بخونند | معرفی سریال «گوانگ‌گه‌تو؛ فاتح بزرگ»

سریال «گوانگ‌گه‌تو؛ فاتح بزرگ» شاید از لحاظ انسجام و جاذبۀ روایت به پای سریال جومونگ نرسد، اما در مجموع از همان عناصری بهره‌مند است که سریال‌هایی مانند سریال جومونگ و «امپراتور بادها» را به آثاری دیدنی و محبوب تبدیل کرده بودند.

طرفدارای سریال جومونگ حتما بخونند | معرفی سریال «گوانگ‌گه‌تو؛ فاتح بزرگ»

طرفدارای سریال جومونگ حتما بخونند

سریال «گوانگ‌گه‌تو؛ فاتح بزرگ» شاید از لحاظ انسجام و جاذبۀ روایت به پای سریال جومونگ نرسد، اما در مجموع از همان عناصری بهره‌مند است که سریال‌هایی مانند سریال جومونگ و «امپراتور بادها» را به آثاری دیدنی و محبوب تبدیل کرده بودند.

سریال «گوانگ‌گه‌تو؛ فاتح بزرگ» که اولین بار در سال ۲۰۱۱ در ۹۲ قسمت پخش شد، یکی از چند سریال تاریخی کره‌ای است که ما را به دوران باشکوه پادشاهی گوگوریو می‌برند و روایتی جذاب از فراز و نشیب‌های امپراتوری قدرتمندی را نشان می‌دهند که «جومونگ» آن را بنیانگذاری کرده بود. 

اگر سریال‌هایی مثل «جومونگ»، «امپراتور بادها» و «پرنسس جامیونگ» را دوست داشته‌اید، پس جزء علاقمندان به تاریخ و افسانه‌های پادشاهی باستانی کره موسوم به «گوگوریو» هستید.

بنابراین شاید لازم باشد که برای تکمیل فهرست سریال‌های مورد علاقه‌تان «گوانگ‌گه‌تو، فاتح بزرگ» را هم تماشا کنید؛ سریالی حماسی دربارۀ یکی از بزرگترین و مهم‌ترین امپراتوران تاریخ گوگوریو که بعد از مدت‌ها ضعف نسبی توانست این پادشاهی را به دوران اوج شکوه و وسعتش برساند.

قهرمان این داستان نوزدهمین امپراتور گوگوریو است؛ پادشاهی به اسم اصلی دامدئوک که گوگوریو را به دوره‌ای طلایی رساند و آن را به یکی از بزرگترین قدرت‌های شرق آسیا در اواخر قرن چهارم میلادی تبدیل کرد.

جومونگ از بازیگری خداحافظی کرد؟ | واکنش جومونگ به خبر افسرده شدنش

ماجرای سریال از زمان تولد قهرمان داستان آغاز می‌شود؛ زمانی که امپراطوری گوگوریو دیگر مثل سابق قدرتمند نیست. قبل از تولد دامدئوک، پدربزرگش، شاه گوگ‌وون، توسط سپاه باکجه به رهبری شاه گانچوگو کشته شده و پس از مرگ عموی بدون وارثش یعنی شاه سوسوریم، پدر او، شاه گوگ‌یانگ، به تخت سلطنت نشسته است. در همین زمان، گوگوریو مورد حمله نیرو‌های پادشاهی «یان» به رهبری امپراطور مورونگ نیز قرار دارد.

بعد از مرگ پدر، قهرمان داستان بر تخت سلطنت می‌نشیند و قسم می‌خورد که گوگوریو را به عظمت گذشته‌اش بازگرداند. تلاش‌های او بعد‌ها به افسانه‌ای محبوب در کره تبدیل می‌شود.

او سرزمین‌هایی را که باکجه تصرف کرده بود پس می‌گیرد و در این راه بسیاری از پادشاهی‌های کوچک‌تر را نیز شکست می‌دهد. در اواخر داستان، او موفق می‌شود حکومت یان را نیز نابود کند و آن را به عنوان یک کشور تابع تحت سلطه خود درآورد.

سریال «گوانگ‌گه‌تو؛ فاتح بزرگ» شاید از لحاظ انسجام و جاذبۀ روایت به پای «جومونگ» نرسد، اما در مجموع از همان عناصری بهره‌مند است که سریال‌هایی مانند «جومونگ» و «امپراتور بادها» را به آثاری دیدنی و محبوب تبدیل کرده بودند؛ از جلوه‌های بصری قابل قبول گرفته تا بازی‌ها و شخصیت‌های دوست‌داشتنی، صحنه‌های اکشن، مضامین عاشقانه و پیچیدگی‌ها و فراز و نشیب‌های متعددی که در مسیر شخصیت‌های داستان قرار دارد.

در این سریال لی تائه گون نقش دامدوک یا همان گوانگ‌گه‌تو را ایفا می‌کند و کیم سونگ سو که در سریال جومونگ نقش «تسو» را ایفا می‌کرد، بازی در نقش «گو اون» شاهزادۀ حکومت یان را به عهده دارد. اوه جی یون و لی این هه نیز نقش همسران دامدوک را در این سریال بازی می‌کنند.

منبع : فرادید
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه