ارسال به دیگران پرینت

آلزایمر | علائم آلزایمر

صاحبان این شغل ها منتظر آلزایمر باشند!

بعضی از مشاغل که نیاز به نشستن‌های طولانی دارد ممکن است در افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های زوال عقل مثل آلزایمر نقش مستقیم داشته باشد.

صاحبان این شغل ها منتظر آلزایمر باشند!

 یک استاد دانشگاه و یکی از برجسته‌ترین دانشمندان حوزه عصب‌شناسی و تحقیق درباره تکامل زیست شناسی انسان می‌گوید برخی از مشاغل می‌توانند خطر ابتلا به زوال عقل را تا ۶۰ درصد افزایش دهند.

پروفسور دیوید رایکلن، متخصص زیست شناسی انسان و تکاملی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، هشدار داده است که بعضی از مشاغل که نیاز به نشستن‌های طولانی دارد ممکن است در افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های زوال عقل مثل آلزایمر نقش مستقیم داشته باشد.

وی می‌گوید: افرادی که به خاطر شغل خود ساعات زیادی در روز می نشینند، چه به دلیل سبک زندگی و چه به دلیل شغل، بیشتر در معرض خطر زوال عقل هستند. اگر ۱۰ ساعت در روز بنشینید در مقایسه با ۹ ساعت در روز، حدود ۱۰ درصد خطر زوال عقل را افزایش می‌دهد. اگر ۱۲ ساعت در روز بنشینید، حدود ۶۰درصد خطر زوال عقل را افزایش می دهد.

مشاغلی که مستلزم نشستن برای مدت طولانی است می تواند شامل نقش هایی مانند پذیرش، راننده اتوبوس، نویسنده آزاد، خلبان، راننده قطار، داور، مهندس نرم افزار، حسابدار و طراح گرافیک باشد. مشاغل دیگر ممکن است شامل توزیع کننده ها، کارگران ورود اطلاعات و رانندگان وسایل نقلیه سنگین باشد.

رایکلن گفت: در چند دهه اخیر متوجه شده ایم که می توان نورون های جدیدی تولید کرد، به ویژه در نواحی کلیدی مغز مانند هیپوکامپ - که با حافظه مرتبط است. رشد نورون های جدید ممکن است کلید پیشگیری یا از بین بردن آن باشد. این بیماری‌های عصبی را که تاثیر زیادی بر پیری مغز دارند، باید از بین ببرید.

 

این متخصص در مورد اینکه چگونه می‌توانیم سلول‌های مغزی جدید بسازیم، گفت: میزان بهینه فعالیت بدنی ۱۵۰ دقیقه در هفته است، اما تنها ۲۵ درصد از بزرگسالان در ایالات متحده این دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کنند. افراد مسن فقط دو تا چهار دقیقه در روز انجام می‌دهند.

ریکلن می‌گوید مطالعات نشان می‌دهد که فعال بودن می‌تواند به جلوگیری از پیر شدن سریع مغز ما کمک کند. حتی ممکن است از پیشرفت بیماری آلزایمر یا سایر زوال عقل جلوگیری کند.

 

منبع : دنیای اقتصاد
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه