ارسال به دیگران پرینت

معرفی کتاب | معرفی کتاب رمز اعتماد‌ به‌ نفس

رمز اعتماد‌ به‌ نفس ، پرفروش ترین کتاب لیست نیویورک تایمز | معرفی کتاب رمز اعتماد‌ به‌ نفس

کتاب رمز اعتماد‌ به‌ نفس ، پرفروش ترین کتاب لیست نیویورک تایمز و آمازون در زمینه‌های خودیاری و زنان است.آنها در نهایت به این مسئله می‌پردازند که اعتماد به نفس تا حدی تحت تاثیر ژنتیک بوده و یک مسئله ثابت روانشناسی نیست. این خبر خوبی است.

رمز اعتماد‌ به‌ نفس ، پرفروش ترین کتاب لیست نیویورک تایمز | معرفی کتاب رمز اعتماد‌ به‌ نفس

معرفی کتاب رمز اعتماد‌ به‌ نفس

کتاب  رمز اعتماد‌ به‌ نفس ، پرفروش ترین کتاب لیست نیویورک تایمز و آمازون در زمینه‌های خودیاری و زنان است.آنها در نهایت به این مسئله می‌پردازند که اعتماد به نفس تا حدی تحت تاثیر ژنتیک بوده و یک مسئله ثابت روانشناسی نیست. این خبر خوبی است.

کتاب  رمز اعتماد‌ به‌ نفس  اثر  کتی کی  و  کلیر شیپمن ، به شکلی الهام‌بخش، ریزبین و متقاعد کننده نشان می‌دهد که زنان، اگر روی غرایزشان کار کنند، جرات داشته باشند و درست عمل کنند، می‌توانند شاهد دگرگونی زندگی‌شان بر پایه اعتماد به نفس باشند.

قابلیتی وجود دارد که برخی افراد را از دیگران متمایز می‌کند؛ به راحتی قابل تشخیص است، ولی توصیف آن چندان آسان نیست. با آن می‌توان جهان را تسخیر کرد و بدون آن نمی‌توان حتی از ابتدایی‌ترین پتانسیل‌ها پا را فراتر نهاد. این قابلیت، «اعتماد به نفس» است!

کتی کِی  (Katty Kay) و  کلیر شیپ‌مَن  (Claire Shipman)، روزنامه‌نگاران موفق، در کتاب رمز اعتماد‌ به‌ نفس (The Confidence Code) به دنبال یافتن ژن اعتماد به نفس و پرده برداشتن از تحقیقات جالب و جدید درباره ریشه‌یابی آن در مغز، به مرزهای علم عصب‌شناسی سفر کردند. آنها پای صحبت‌های بهترین روانشناسان جهان نشستند که توضیح می‌دادند ما چگونه می‌توانیم با اقدام و عمل و مواجهه با خطر، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم و اینکه این اقدامات چگونه مسیر ما را تغییر می‌دهند. آنها با رهبران زن در عرصه سیاست، ورزش، ارتش و هنر مصاحبه کردند تا دریابند که چگونه به این عنصر کلیدی دست یافته‌اند. آنها آزمودند که چگونه کمبود اعتماد به نفس می‌تواند بر رهبری، موفقیت و پیشرفت ما تاثیر بگذارد.

آنها در نهایت به این مسئله می‌پردازند که اعتماد به نفس تا حدی تحت تاثیر ژنتیک بوده و یک مسئله ثابت روانشناسی نیست. این خبر خوبی است. شما با افکار مثبت یا تلقین به خود (یا فرزندانتان) درمورد اینکه عالی هستید، نمی‌توانید به اعتماد به نفس دست یابید. شما هم چنین با صاف نشستن و وانمود به داشتن اعتماد به نفس هم نمی‌توانید اعتماد به نفس کافی پیدا کنید. برای این منظور باید کار دیگری انجام دهید: کمتر به خوشحال کردن مردم و کمال‌گرایی بپردازید و بیشتر عمل کنید و پذیرای ریسک و شکست سریع باشید.

همچنین کتاب  رمز اعتماد‌ به‌ نفس ، پرفروش ترین کتاب لیست نیویورک تایمز و آمازون در زمینه‌های خودیاری و زنان است.

کتی کی  مجری بخش واشنگتن شبکه خبری جهانی بی‌بی‌سی در آمریکا است. وی که مهمان دائمی نشست مطبوعاتی ان‌بی‌سی و برنامه مورنینگ جو از شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی است، با همسر و چهار فرزندش در واشنگتن دی‌سی زندگی می‌کند.

کلیر شیپمن  خبرنگار شبکه خبری ای‌بی‌سی و گود مورنینگ امریکا در زمینه‌های سیاست، امور بین‌الملل و امور زنان است. وی با همسر و دو فرزند و سگ جدیدش در واشنگتن دی‌سی زندگی می‌کند.

کی و شیپ‌من هوشمندانه نقشی حیاتی را که اعتماد به نفس در توانایی زنان برای موفقیت بازی می‌کند، آشکار کرده‌اند. آنان توصیه‌هایی عملی و رویای آینده‌ای پرامیدتر را در اختیار زنان قرار دادند.

منبع : کتابراه
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه