خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

معرفی کتاب | معرفی کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

روابط زناشویی خود را با این کتاب بهبود بخشید | معرفی کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی توضیح می‌دهد که زنان و مردان به رغم وجود تفاوت‌ها می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطه‌ی عاشقانه و صمیمی دست یابند.

روابط زناشویی خود را با این کتاب بهبود بخشید | معرفی کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

معرفی کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی

کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی توضیح می‌دهد که زنان و مردان به رغم وجود تفاوت‌ها می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطه‌ی عاشقانه و صمیمی دست یابند.

کتاب  مردان مریخی، زنان ونوسی  نوشتۀ  جان گری ، یکی از پرفروش‌ترین کتب چند سال اخیر در زمینه‌ی روابط زناشویی و شناخت جنس مخالف بوده که به 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این نسخه کتاب به صورت خلاصه‌وار ارایه شده است.

کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی (Men are From Mars Woman are From Venus) توضیح می‌دهد که زنان و مردان به رغم وجود تفاوت‌ها می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطه‌ی عاشقانه و صمیمی دست یابند به همین منظور دکتر جان گری، شیوه‌ها و راهکارهای جدیدی را برای کم کردن تنش‌ها در روابط زناشویی و به وجود آوردن عشق و علاقه در این کتاب بیان می‌کند. مردان مریخی، زنان ونوسی یکی از کامل‌ترین کتاب‌های راهنمای روابط زناشویی و عاطفی بین زوجین در دنیاست.

تصور کنید مرد‌ها از سیاره مریخ و زن‌ها از سیاره ونوس آمده‌اند. سال‌ها پیش روزی از روزها وقتی مریخی‌ها پشت تلسکوپ نشسته بودند و سایر سیارات را رسد می‌کردند، ونوس را کشف کردند. با دیدن ونوسی‌ها احساسی در آنان بیدار شد که قبلا هرگز آن را تجربه نکرده‌ بودند. مریخی‌ها به ونوسی‌ها دل باختند و چندی بعد با سفینه‌ای که اختراع کردند راهی ونوس شدند و ونوسی‌ها با آغوشی باز از مریخی‌ها استقبال کردند.

جان گری (John Gray) معتقد است مردان و زنان آنان سال‌ها در کنار هم زندگی کردند و به مرور زمان از یاد بردند که از دو سیاره مختلف آمده‌اند و با هم تفاوت‌های زیادی دارند و این تفاوت‌های آن‌هاست که آن‌ها را به هم جذب می‌کند اما همین تفاوت‌ها به وجود آورنده مشکلات است مشکلاتی که امروزه در زندگی زناشویی به کررات دیده می‌شود.

اما جان گری می‌گوید اگر ما یادمان نرود که مردان از مریخ و زنان از ونوس هستند و با هم تفاوت دارند به راحتی می‌توانیم با این مشکلات کنار بیاییم و یکدیگر را درک کنیم وی در کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی، به شرح تفاوت‌ها و ارائه راه حل برای مشکلات پرداخته و می‌گوید وقتی زن ومرد تفاوت‌هایشان را بشناسند و آن‌ها را رعایت کنند عشق شکوفا می‌شود.

در بخشی از کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی می‌خوانیم:

زن‌ها باید به‌ خاطر داشته باشند که انتقاد از مردها و یا دادن توصیه‌های ناخواسته به آن‌ها، به ویژه زمانی که آن‌ها کار اشتباهی انجام داده‌اند باعث می‌شود مرد احساس‌ کند موجودی دوست‌ نداشتنی است و تحت کنترل قرار گرفته‌ است. اگر قرار باشد مرد از اشتباهاتش پند بگیرد، به پذیرش زن بیش‌تر از توصیه‌های او احتیاج دارد. وقتی مرد احساس کند که زن نمی‌خواهد او را اصلاح کند، به احتمال زیاد متقاضی توصیه و راهنمایی او می‌شود.

درباره جان گری

جان گری روانشناس و نویسنده آمریکایی متولد ۱۹۵۱ در هوستون تگزاس است و در ژانر رشد شخصی می‌نویسد. در خانواده‌ای پرجمعیت با پنج برادر دیگر بزرگ شده و پدرش کشیش بود. گری در نوجوانی جذب مراقبه شده و بعدتر دستیار بنیانگذار مدیتیشن تی.ام «ماهاریشی مایش یوگی»، استاد یوگا شد. او مدرک دانشگاهی خود را از دانشگاه ماهاریشی دریافت کرد و این قضیه برای برخی سوال برانگیز بود؛ همچنین دکترای خود را به صورتی مکاتبه‌ای دریافت کرد. یکی از برادرهایش بیماری دوقطبی داشت و او تصمیم گرفت با تحصیل در رشته روانشناسی به برادرش کمک کند. او به خاطر بافت مردانه و سنتی خانواده و مذهبی بودن پدرش خیلی شناختی از جنس زن نداشت، و در برخورد با زنان احساس می‌کرد که آن‌ها از یک سیاره و او از سیاره‌ای دیگر است.

او با باربارا دی آنجلیس نویسنده کتاب‌های خودیاری و زناشویی ازدواج کرد اما ازدوجشان ناموفق بود و در سال ۱۹۸۴ از هم جدا شدند. سپس با بونی گری ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شدند اما متاسفانه همسرش در سال ۲۰۱۸ فوت نمود.

جان گری در سال ۱۹۹۰ دومین کتابش را تحت عنوان مردان، زنان، و زناشویی چاپ کرد که کتاب پرحجمی‌ست که تماما به تفاوت‌های زن و مرد می‌پردازد. و بعد از آن کتب بسیار دیگری در همین خصوص نوشت اما ا عمده شهرت خود را مدیون کتاب مردان مریخی زنان ونوسی بوده و کسب و کار بزرگی از این طریق، راه‌اندازی نموده است. این کتاب برای بیش از چهار سال در لیست پرفروش‌ترین‌ها و برای مدت طولانی‌تری نیز در پرفروش‌ها باقی ماند و به ۳۵ زبان نیز ترجمه شد!

منبع : کتابراه
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه