ارسال به دیگران پرینت

هنر های تجسمی | هنرمندان تجسمی

وزارت فرهنگ محدودیتی برای حمایت از هنرمندان تجسمی ندارد | حضور چشم گیر در دوسالانه ونیز

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این نهاد محدودیتی برای حمایت از هنرمندان تجسمی و پاسخ به مطالبات آنان ندارد گفت: امسال هنرمندان تجسمی حضور قابل توجهی در دوسالانه ونیز خواهند داشت

وزارت فرهنگ محدودیتی برای حمایت از هنرمندان تجسمی ندارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این نهاد محدودیتی برای حمایت از هنرمندان تجسمی و پاسخ به مطالبات آنان ندارد گفت: امسال هنرمندان تجسمی حضور قابل توجهی در دوسالانه ونیز خواهند داشت.

علت لغو دیدار هنرمندان با رئیسی چه بود؟

محمدمهدی اسماعیلی شامگاه دیروز پنجشنبه-سوم اسفندماه- در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در تالار وحدت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) اظهارداشت: ان شاءالله به زودی پرچم پرافتخار عدالت، آزادی و آزادگی، نور و معنویت در همه دنیای امروز ما سایه بیندازد و شاهد شکل‌گیری جامعه زیبای مهدوی باشیم؛ وعده‌ای که به همه امت‌ها داده شده است. ان شاءالله همه ما این چنین ایام باشکوهی را رویت کنیم.

وی گفت: خدا را شاکرم که مجموعه جشنواره‌های فجر انقلاب اسلامی با شانزدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی به پایان می‌رسد. همکارانم در معاونت‌های مختلف وزارت فرهنگ یک دوره متراکم و پرحجم از رویدادها را برگزار کردند.

اسماعیلی افزود: انگیزه‌ای که همه ما را به انجام کار فشرده مصمم می‌کرد، خدمت صادقانه‌ای بود که به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه کشور تقدیم می‌شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت فرهنگی، قله جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی هنری خود را در ایام پیروزی انقلاب قرار داده است؛ جشنواره‌های فیلم، تئاتر، شعر، موسیقی، مد و لباس، کتاب سال، نمایشگاه رسانه‌ها و حسن ختام جشنواره هنرهای تجسمی است و چه موعد زیبایی است.

وی اظهارداشت: هنرهای تجسمی در شاخه‌های مختلف باعث رونق سایر بخش‌های هنری است، همه بخش‌های هنری وابسته به درخشش در هر یک از رشته‌های هنرهای تجسمی است، هیچ مجموعه رسانه‌ای و فرهنگی و نمایشی بی‌نیاز از عکاسی، تصویر و هنرهای والایی که در این بخش قرار دارد، نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در سال‌های اخیر با حضور همکارانمان بنای حرکت جدیدی را در حوزه هنرهای تجسمی آغاز کردیم. با فعالیت شورای هنر در وزارت فرهنگ که مصوبات آن بالافاصله در صحن شورای عالی طرح و با ابلاغ رییس جمهور اجرایی می‌شود، راه کوتاهی برای حل مشکلات و آرزوها و آمال بخش‌های هنری است

ابلاغ راه‌اندازی بازارهای هنرهای تجسمی

اسماعیلی ضمن قدردانی از برنامه‌ها و فعالیت‌های معاونت امور هنری وزارت فرهنگ، اداره کل هنرهای تجسمی و دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افزود: راه‌اندازی بازارهای هنرهای تجسمی که در این جشنواره نیز مورد توجه قرار گرفت، مصوبه اخیری است که امروز ابلاغیه آن توسط رییس جمهور به وزارت فرهنگ رسید که این مژده را به هنرمندان تجسمی می‌دهم.

وی بیان کرد: امسال اکسپوی ژاپن را در پیش داریم که با مصوبه هیات وزیران، مدیریت محتوایی آن برعهده وزارت فرهنگ قرار گرفته و امیدواریم با پیگیری‌های قائم‌ مقام وزیر و معاون امور هنری وزارت فرهنگ بتوانیم نقش و حضور هنرهای تجسمی را بسیار باشکوه‌تر از دوره‌های گذشته در این بازار جهانی هنر داشته باشیم.

حضور هنرمندان تجسمی در دوسالانه ونیز

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دوسالانه ونیز اظهارداشت: دستور پرداخت هزینه‌های این رویداد را به همکارانم ابلاغ کردم تا هنرمندان تجسمی امسال حضور قابل توجهی را در ونیز داشته باشند. سایر مطالباتی که هنرمندان اصیل و نجیب این حوزه دارند، در خدمتشان هستم و در وزارت فرهنگ هیچ محدودیتی برای حمایت از هنرمندان تجسمی نداریم و نخواهیم داشت.

آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر شامگاه پنجشنبه- سوم اسفندماه- با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ، محمود سالاری معاون امور هنری وزیر، محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر عبدالحسینی دبیرکل جشنواره، جمعی از دبیران، داوران این رویداد و هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد

منبع : ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه