ارسال به دیگران پرینت

قیمت برنج | قیمت برنج پاکستانی

قیمت برنج پاکستانی در بازار اعلام شد | قیمت برنج چنده؟

بر اساس جدیدترین قیمت برنج پاکستانی، قیمت برنج پاکستانی درجه یک طبیعت در کیسه ۱۰ کیلوگرمی به ۷۹۰ هزارتومان رسیده است. همچنین برای خرید برنج پاکستانی سوپر باسماتی نفیس در همین وزن باید ۸۰۰ هزارتومان هزینه کنید. قیمت برنج دانه بلند پاکستانی خوشبخت در همین وزن نیز ۸۵۰ هزارتومان شده است.

قیمت برنج پاکستانی در بازار اعلام شد | قیمت برنج چنده؟

 قیمت برنج پاکستانی در بازار اعلام شد

 بر اساس جدیدترین قیمت برنج پاکستانی، قیمت برنج پاکستانی درجه یک طبیعت  در کیسه ۱۰ کیلوگرمی به ۷۹۰ هزارتومان رسیده است. همچنین برای خرید برنج پاکستانی سوپر باسماتی نفیس در همین وزن باید ۸۰۰ هزارتومان هزینه کنید. قیمت برنج دانه بلند پاکستانی خوشبخت در همین وزن نیز ۸۵۰ هزارتومان شده است.

قیمت برنج پاکستانی سوپر باسماتی هاشمی میریان نیز در کیسه ۱۰ کیلوگرمی حوالی ۸۰۰ هزارتومان است.

قیمت برنج ایرانی ریزش کرد | قیمت انواع برنج ایرانی

قیمت انواع برنج پاکستانی در بازار

نوع محصول وزن  قیمت(تومان)

 
برنج پاکستانی سوپر باسماتی طبیعت  ۱۰ کیلوگرم ۷۹۰,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپر کرنل باسماتی بیتمز  ۱۰ کیلوگرم ۷۸۰,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپر باسماتی نفیس ۱۰ کیلوگرم ۸۰۰,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپر باسماتی هاشمی میریان  ۱۰ کیلوگرم ۸۰۰,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپرباسماتی آذرگل ۱۰ کیلوگرم ۷۰۵,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپرباسماتی هزاردستان ۱۰ کیلوگرم ۶۹۹,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپرباسماتی غزال ۱۰ کیلوگرم ۷۱۰,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپر کرنل زرین برکت ۵ کیلوگرم ۴۵۰,۰۰۰
برنج پاکستانی سوپرباسماتی ملحم ۱۰ کیلوگرم ۸۲۵,۰۰۰
برنج پاکستانی دانه بلند خوشبخت ۱۰ کیلوگرم ۸۵۰,۰۰۰

آیا برنج پاکستانی ضرر دارد؟

یکی از مواردی که خیلی روی آن مانور داده می شود وجود آرسنیک در برنج پاکستانی و هندی است. آرسنیک نوعی سم خطرناک است که در صورت مصرف مداوم و بیش از حد و البته ورزش نکردن و عدم برنامه صحیح زندگی ممکن است باعث بروز بیماری هایی همچون سرطان شود. اما لازم به ذکر است که آرسنیک تنها معطوف به برنج پاکستانی یا هندی نیست. حتی این سم ممکن است در هر محصول کشاورزی دیگری موجود باشد.

حتما تعجب کردید و می خواهید علت آن را بدانید. در واقع آرسنیک نتیجه صنعتی شدن زندگی بشر است و به دلیل ریختن پسماندها در آب، این سم معمولا در منابع آبی غیر تصفیه وجود دارد. حال از آنجا که همین آبها برای محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین وجود آرسنیک در آنها امری عادی است. اما اندازه آرسنیک دارای استاندارد است و زمانی خطرناک می شود که از این حد استاندارد فراتر رود.

خوشبختانه بررسی های لازم بر روی برنج پاکستانی صورت گرفته و مشخص شده آرسنیک موجود در این محصولات (حداقل آن دسته از برنج هایی که وارد ایران می شوند) بیشتر از حد مجاز نیست. پس در این یک مورد نگران نباشید. زیرا برنج پاکستانی نمی تواند سرطان زا باشد.

*اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد و قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است. فهرست قیمت برخی از انواع برنج موجود در بازار در جدول بالا آمده است.

منبع : اقتصاد آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه