ارسال به دیگران پرینت

فیفا | پاداش فیفا | پاداش شگفت انگیز فیفا

اعلام جزئیات پروژه فروارد فیفا | سهم ۱۰ میلیون دلاری ایران

بر اساس گزارش فیفا از پروژه فروارد، ۲.۷۹ میلیارد دلار به کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها تعلق گرفته است.

اعلام جزئیات پروژه فروارد فیفا | سهم ۱۰ میلیون دلاری ایران

بر اساس گزارش فیفا از پروژه فروارد، ۲.۷۹ میلیارد دلار به کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها تعلق گرفته است.

فیفا در آخرین گزارش خود از پروژه فروارد، هزینه‌های انجام شده در این پروژه در حد فاصل سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲ را اعلام کرده است. در این سال‌ها دو فاز از این پروژه انجام شده که مجموعا ۲.۷۹ میلیارد دلار آمریکا سرمایه‌گذاری در آن صورت گرفته. از این مبلغ ۲۰ درصد به کنفدراسیون‌ها و ۸۰ درصد به فدراسیون‌ها (۲۱۱ فدراسیون) تخصیص داده شده که شامل ۱۶۰۰ پروژه بوده است.

در این گزارش آمده است که فیفا پروژه فروارد را در هشت بخش تقسیم‌بندی کرده که بر اساس آن، ۴۴۸.۸ میلیون دلار به سیاستگذاری، ۴۱۵.۲ میلیون دلار به زیرساخت‌ها، ۳۵۷.۵ میلیون دلار به تیم‌های ملی، ۱۸۶.۱ میلیون دلار به برگزاری رقابت‌ها، ۱۸۱.۱ میلیون دلار به تجهیزات، ۱۱۰.۹ میلیون دلار به بانوان، ۸۶.۸ میلیون دلار به توسعه فوتبال و ۱۳۵.۶ میلیون دلار به باقی هزینه‌ها تعلق گرفته است.

فیفا همچنین جزئیات پرداختی‌ها به هر فدراسیون را به صورت شفاف اعلام کرده که طبق این گزارش، سهم ایران تاکنون ۹.۹ میلیون دلار بوده که ۵.۵ میلیون دلار مربوط به هزینه‌های عملیاتی، ۴.۳ میلیون دلار به پروژه‌ها و ۰.۱ میلیون دلار به تجهیزات است. با این حال ۷۸% آن (۷.۷ میلیون دلار) تایید شده است که از آن ۱.۶ میلیون دلار به زیرساخت‌ها، ۱.۳ میلیون دلار به سیاستگذاری، ۰.۶ میلیون دلار به تجهیزات، ۰.۵ میلیون دلار به هزینه‌های اجرایی، ۰.۵ میلیون دلار به رقابت‌ها،‌ ۰.۲ میلیون دلار به تیم‌های ملی، ۰.۲ میلیون دلار به توسعه فوتبال و ۰.۲ میلیون دلار به فوتبال بانوان تخصیص داده شده است.

‌نکته‌ای که درباره گزارش ایران درباره فیفا وجود دارد این است که فاز یک پروژه به توسعه مرکز ملی فوتبال و یک زمین چمن مصنوعی استاندارد برای استفاده تیم‌های ملی بزرگسالان اختصاص داده شده است. همچنین ۴۶۸.۶۰۶ هزار دلار به ترمیم چمن‌های مورد استفاده تیم‌های ملی شامل تیم‌های پایه تعلق گرفته که بتواند در تمام شرایط آب‌وهوایی از آن استفاده کنند.

 

البته فیفا در شرایطی این مبالغ را در مورد ایران تایید شده عنوان کرده که مهدی تاج، در آخرین اظهار نظرش درباره پروژه فروارد عنوان کرده بود که تا ابتدای مهر ۴ میلیون دلار از پول این پروژه به حساب فدراسیون فوتبال واریز شده است. همچنین اواخر مهر، مهدی محمدنبی، نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال اواخر مهر از مذاکره با فیفا برای دریافت باقی پول پروژه فروارد خبر داده بود. باید دید که فدراسیون فوتبال توانسته این پول را زنده کند یا خیر.

 

 

منبع : ایسنا
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه