ارسال به دیگران پرینت

لرزش زمین

مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران: لرزش دیشب خرم‌آباد، به‌ خاطر زلزلۀ ۲ ریشتری بود

رئیس پایگاه اطلاعاتی مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، گفت: زمین‌لرزه‌هایی به بزرگی بیش از ۲.۵ ریشتر در سایت مؤسسه به نمایش گذاشته می‌شود و ازآنجایی‌که بزرگی این زلزله ریشتر دو بود، در این سایت درج نشده است.

مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران: لرزش دیشب خرم‌آباد، به‌ خاطر زلزلۀ ۲ ریشتری بود

رئیس پایگاه اطلاعاتی مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: علت لرزش زمین شب گذشته در خرم‌آباد زلزله دو ریشتری بوده است.

«ایرج روحی» رئیس پایگاه اطلاعاتی مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در سخنانی، اظهار داشت: دلیل لرزش زمین در شب گذشته در خرم‌آباد وقوع زلزله‌ای به بزرگی دو ریشتر بوده است.

وی عنوان کرد: این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۳.۴۶۲ و طول جغرافیایی ۴۸.۵۰۶ و عمق کم و در هشت‌کیلومتری رخ داد و ازآنجایی‌که عمق این زمین‌لرزه کم بوده، مردم این منطقه آن را احساس کردند.

رئیس پایگاه اطلاعاتی مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، افزود: زمین‌لرزه‌هایی به بزرگی بیش از ۲.۵ ریشتر در سایت مؤسسه به نمایش گذاشته می‌شود و ازآنجایی‌که بزرگی این زلزله ریشتر دو بود، در این سایت درج نشده است.

روحی، تصریح کرد: زمین‌لرزه‌های کوچک به طور معمول قابل احساس نیستند، اما هنگامی که زمین‌لرزه‌های کوچک در عمق کم رخ می‌دهند، مردم آن را احساس می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما در کشور تجربه‌های مشابه را داشته‌ایم که مردم زلزله‌هایی با بزرگی کم را احساس کرده‌اند، اضافه کرد: نباید زلزله‌های کوچک را احساس کرد؛ اما، چون عمق زمین‌لرزه دیشب خرم‌آباد کم بوده و در زیر شهر رخ‌داده است، مردم آن را احساس کرده‌اند.

 

منبع : فرارو
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه