ارسال به دیگران پرینت

امیر تاجیک | امیر تاجیک کیست؟ | بیوگرافی امیر تاجیک

امیر تاجیک کیست؟ | امیر تاجی ، خواننده کهنه کار یا سازنده اولین جت ایران؟

امیر تاجیک از خواننده های کهنه کار و با سابقه است که از ترانه زیر آسمان شهر به شهرت رسید. امیر تاجیک در قسمت جدید شب های مافیا نیز حضور پیدا کرد و قطعه زیر آسمان شهر را خواند. در ادامه بیشتر با امیر تاجیک آشنا شوید.

امیر تاجیک کیست؟ | امیر تاجی ، خواننده کهنه کار یا سازنده اولین جت ایران؟

امیر تاجیک کیست؟

امیر تاجیک از خواننده های کهنه کار و با سابقه است که از ترانه زیر آسمان شهر به شهرت رسید. امیر تاجیک در قسمت جدید شب های مافیا نیز حضور پیدا کرد و قطعه زیر آسمان شهر را خواند. در ادامه بیشتر با امیر تاجیک آشنا شوید.

امیر تاجیک یکی از خواننده های با سابقه است که تجربه حضور در جنگ و سپاه را داشته و از مهندسان سازنده اولین موتور جت ملی است که بیوگرافی کامل او به همراه عکس های جدیدش را می خوانید.

بیوگرافی امیر تاجیک خواننده

امیر تاجیک متولد ۸ شهریور ۱۳۴۷ در تهران، خواننده است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی طراحی صنعتی از دانشگاه رازی کرمانشاه می باشد که از صنایع هوایی وارد خوانندگی شد و سابقه جبهه هم دارد.

امیر تاجیک در صنایع هوایی

بعد از دانشگاه وارد بخش مهندسی قطعات پرواز صنایع هوایی در سپاه شد و در ساخت اولین موتور جت ایران با طراحی محفظه احتراق نقش اساسی داشت.

تحصیلات امیر تاجیک

رسته تحصیلی امیر تاجیک هیچ ارتباطی با موسیقی و ترانه سرایی ندارد و وی در رشته مهدسی طراحی صنعتی تحصیل کرده است و اکنون علاوه بر خوانندگی در بخش صنایع هوایی کار می کند و مهندس قطعات پرواز است. وی برای رسیدن به موفقیت هایی که اکنون دارد تلاش های بسیاری کرده است و زحمات بسیاری نیز کشیده است و در بسیاری از مراحل زندگی وی برادرش امید نیز حضور داشته است و او را اسطوره زندگی خود می داند.

امیر تاجیک کیست؟

علاقه به خوانندگی امیر تاجیک

خوانندگی حسی است که از کودکی با آدم همراه می‌ شود و اگر عطش نسبت به آن زیاد باشد آدم را به سمت خود می‌ کشاند برای من هم همین گونه بود.

البته رشته‌ ای که در آن تحصیل کردم یعنی طراحی صنعتی یک رشته تقریبا هنری بود اما خب خوانندگی یک حس بود.

از تئاتر تا خوانندگی امیر تاجیک

در سال ۱۳۶۴ زمانی که ۱۷ ساله بود در تئاتر بازی می کرد تا اینکه در یک نمایش بنام کودک سیزده ساله خوانندکی کرد که با تشویق دوستاش مواجه شد.

در نهایت دوره خوانندگی را در صدا و سیما گذراند و از سال ۱۳۶۹ که ۲۲ ساله بود با خواندن تیتراژ علف های هرز رسما خود را بعنوان یک خواننده معرفی کرد.

از سمفونیک تا آلبوم

مدتی بعد وارد ارکستر سمفونیک به رهبری ناصر مرتضی پور شد تا اینکه سال ۱۳۷۸ در ۳۱ سالگی اولین آلبوم خود بنام همکلاسی را منتشر کرد.

امیر تاجیک کیست؟

 

امیر تاجیک و خواندن سرود رسمی تیم ملی

امیر تاجیک توسط فدراسیون فوتبال ایران برای خواندن سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان انتخاب شد و برای این رقابت‌ها دو آهنگ ارائه داد. همچنین از امیر تاجیک به عنوان اصلی ترین گزینه برای خواندن سرود رسمی تیم ملی برای جام جهانی ۲۰۱۴ نیز یاد می‌شد که البته این سرود به احسان خواجه امیری واگذار شد.

شهرت امیر تاجیک

در سال ۱۳۸۰ با خواندن تیتراژ سریال زیر آسمان شهر به کارگردانی مهران غفوریان به شدت مورد توجه قرار گرفت تا جایی که همین سال دومین آلبوم خود را عرضه کرد. در جدیدترین قسمت شب های مافیا امیر تاجیک آهنگ در زیر آسمان شهر را خواند.

او بعدا رکورد بیشترین تیتراژ خوانی در صدا و سیما را کسب کرد.

زندگی ایده ال من

زندگی ایده‌ آلم را فقط براساس مادیات نچیده‌ ام، هر چند کمک می‌ کند به ایده‌ آلم، اما به‌ خاطرش دروغ نگفتم، دزدی نکردم، تهمت نزد.

چون برای خودم اعتقاداتی دارم و اعتقاداتم را قوی کردم شاید می‌ توانستم از موقعیتم استفاده کنم اما این کار را نکردم چون هدفم چیز دیگری بود.

ازدواج و همسر امیر تاجیک

همسر امیر تاجیک هنوز هیچ دختر خوش شانسی نیست و علت مجرد ماندن امیر تاجیک در برنامه دورهمی کاملا شرح داده شد. وی می گوید با این اکنون به سن 50 سالگی رسیده ام اما هنوز مجرد هستم و به دلیل اینکه هنوز دختر مناسبی را برای ازدواج پیدا نکرده ام مجرد مانده ام. وی می گوید عاشق تنهایی است و بسیاری از اوقات فراغت اش را در تنهایی سپری می کند. برادرش امید را بسیار دوست دارد و فرزندان امیر تاجیک وی هیچ فرزندی ندارد.

امیر تاجیک کیست؟

 

سرطان صورت

امیر تاجیک خواننده موسیقی پاپ کشورمان سال ۹۳ به دلیل تشدید التهاب یک غده در قسمت چپ صورت در یکی از بیمارستان های تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت.

و این غده که در مجرای تنفسی او قرار داشت و بین فاصله بینی تا مغز قرار گرفته بود خارج شد از این بیماری بعنوان سرطان صورت یاد می شود.

حضور در جبهه جنگ

من جزو آدم هایی هستم که عقیده و تعصب خاصی نسبت به کشورم دارم، سال ۶۴ به جبهه رفتم چون به کشورم علاقه و تعصب داشتم.

شاید به چهره ام نخورد ولی اگر همین الان هم لازم باشد از خاک وطنم دفاع می کنم این ذات من است و نمی توانم آن را عوض کنم.

برگزاری کنسرت به نفع جانبازان توسط امیر تاجیک

امیر تاجیک پس از عیادت با جانبازان هشت سال دفاع مقدس، در گفتگویی برای برگزاری کنسرتی در حمایت از این جانبازان اعلام آمادگی کرد.

تجربه بازیگری

من از بازیگری و تئاتر شروع کردم و با دوستانی مانند اکبر کشن فلاح و جعفر دهقان دوست بودیم و با تعدادی از همکلاسی های خود کار تئاتر می کردیم.

آقای مجید مجیدی بچه محل ما بود.

همکاری امیر با برادرش

اگر من امروز فعالیت‌ می‌کنم به واسطه حضور برادرم امید است، او سالهاست که در ارکستر من کیبورد می زند و رهبر ارکسترم است.

در آلبوم زندگی هم به عنوان همخوان کر حضور داشت؛ از آهنگسازی تا رهبری ارکستر همه کارها بر دوش امید است.

شهرت

شهرت باعث نشد تا من خودم را نسبت به خانواده ام یا مردم، تافته جدابافته ای بدانم، من هنوز همان امیر تاجیک ۱۰ سال پیش هستم

۱۰ سال بعد هم اگر زنده باشم باز هم همین آدم خواهم بود

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه