ارسال به دیگران پرینت

کرایه ماشین تا کربلا و نجف | کرایه اتوبوس تا کربلا و نجف

کرایه ماشین و اتوبوس تا کربلا و نجف در ایام اربعین امسال چند تومان است؟

کرایه ماشین و اتوبوس تا کربلا و نجف چقدر است؟ با شروع اربعین و سفر به کربلا نرخ کرایه ماشین و اتوبوس تا کربلا و نجف برای همه سوال شده است. در ادامه از این نرخ با خبر شوید.

کرایه ماشین و اتوبوس تا کربلا و نجف در ایام اربعین امسال چند تومان است؟

کرایه ماشین و اتوبوس تا کربلا و نجف

کرایه ماشین و اتوبوس تا کربلا و نجف چقدر است؟ با شروع اربعین و سفر به کربلا نرخ کرایه ماشین و اتوبوس تا کربلا و نجف برای همه سوال شده است. در ادامه از این نرخ با خبر شوید.

کرایه خودرو سواری،ون و اتوبوس از مرز ایران تا کربلا و نجف

مخاطبان فارس من این‌بار به سراغ نرخ هزینه‌های خودرو در عراق برای سفر اربعین رفته‌اند و خواستار کاهش قیمت‌ها و نظارت بر آن شده‌اند.

هرساله با نزدیک شدن به حرکت جهانی اربعین و شهادت امام حسین علیه‌السلام، عشاق اباعبدالله از نقاط دور و نزدیک کشور آماده برای پیاده روی اربعین می‌شوند. عده‌‌ای از این زائران در پویشی در فارس من خواستار «نظارت بر هزینه کرایه‌ ماشین در عراق برای زائران اربعین» شده‌اند.

سید خلیل مطهری سردبیر این پویش می‌گوید: «رانندگان عراقی در خصوص نرخ کرایه‌های مرزها به کربلا و نجف مصوبه‌ای ندارند و قیمت‌ها از زمین تا آسمان فرق می‌کند و هرکس قیمت دلخواه خود را می‌گوید.»

 
 

او که اربعین سال پیش برای اولین بار مشرف به زیارت شده بود درباره هزینه بالای کرایه‌ها می‌افزاید: «یکی از ویژگی‌های اربعین این است که افرادی به زیارت می‌روند که وسع مالی زیارت را در روزهای عادی سال ندارند. با وجود اینکه توصیه‌های فراوانی در خصوص زیارت اربعین از سوی امامان و بزرگان شده، اما متاسفانه خرج سفر در اربعین نیز زیاد است. هرچند، سال پیش برادران ما در کشور عراق با بهترین پذیرایی و امکانات خودشان از ما استقبال کردند، ولی از جهت حمل و نقل خودرویی وضعیت مناسبی از باب نرخ هزینه ها وجود ندارد. سال پیش حدود ۱ میلیون تومان هزینه کرایه ماشین فقط در کشور عراق دادم و خرج خودرو در کشور خودمان  یک مبحث جداگانه است.»

البته در اربعین سال ۱۴۰۱ کرایه خودروها در عراق مطابق جدول ذیل گزارش شده بود که تفاوت چندانی با سال‌های پیش از آن نداشت هرچند به دلیل کاهش ارزش ریال، هزینه بالایی را به زئران ایرانی تحمیل می‌کرد.

تعرفه نرخ کرایه خودروها در ایام زیارتی اربعین سال ۱۴۰۱

مرز فاصله تا کربلا فاصله تا نجف  تعداد گیت خروجی کرایه تا کربلا کرایه تا نجف
مهران ۲۷۹ کیلومتر ۳۰۳ کیلومتر ۶۰ ون یا اتوبوس:

۱۳ تا ۱۵ هزار دینار

سواری :۲۵ هزار دینار

ون یا اتوبوس:

۱۵ تا ۱۸ هزار دینار

سواری : ۲۵ هزار دینار

خسروی ۳۱۵ کیلومتر ۳۸۰ کیلومتر ۵۸ ون یا اتوبوس:

۱۵ تا ۱۷ هزار دینار

سواری : ۲۵ هزار دینار

ون یا اتوبوس:

۱۵ تا ۱۸ هزار دینار

سواری : ۲۵ هزار دینار

شلمچه ۵۴۹ کیلومتر ۴۶۰ کیلومتر ۴۸ ون یا اتوبوس:

۱۸ تا ۲۲ هزار دینار

سواری : ۲۸ تا ۳۲ هزار دینار

ون یا اتوبوس:

۱۲ تا ۱۵ هزار دینار

سواری : ۲۵ هزار دینار

چذابه ۴۶۰ کیلومتر ۳۹۰ کیلومتر ۲۸ ون یا اتوبوس:

۱۵ تا ۲۰ هزار دینار

سواری : ۲۵ تا ۳۰ هزار دینار

ون یا اتوبوس:

۱۰ تا ۱۸ هزار دینار

سواری : ۲۵ هزار دینار

*قیمت دینار عراق (۱۰۰ دینار) در زمان ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ معادل ۳۷۸۰ تومان می باشد

فردی دیگر مشکل زائران اربعین را کمبود خودرو در کشور عراق می‌داند: «گاهی ساعات زیادی با خیل عظیمی از زائران در زیر نور آفتاب سوزان منتظر خودرو بودیم و غالباً خودروها دارای سیستم سرمایشی نبودند.»

سید سجاد انوشه، معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور وعده داده که اربعین امسال در مرزهای مهران، خسروی، چذابه، شلمچه، باشماق، تمرچین و خاک عراق، بیش از ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس در مرزهای ایران و عراق آماده ارائه خدمات به زوار خواهند بود.

قیمت بلیت اتوبوس اربعین ۱۴۰۲ تا مرز مهران اعلام شد

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: قیمت بلیت اتوبوس ایام اربعین که با توجه به یک سرخالی‌بودن اتوبوس‌ها تعیین می‌شود، از تهران تا مرز مهران ۶۸۰هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حمیدرضا شهرکی گفت: در مسیر جاده‌های منتهی به مرزها در روزهای منتهی به ایام اربعین شاهد ترافیک‌هایی خواهیم بود به همین دلیل زمان سفر نیز افزایش می‌یابد به‌طوری که در برخی از مسیرها اتوبوس به‌مدت سه روز در مسیر است.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌هایی که با کمیته حمل‌ونقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین صورت گرفته، نحوه محاسبه بلیت با احتساب یک‌سرخالی در نظر گرفته شده است.

شهرکی گفت: قیمت‌های بلیت اتوبوس اواخر هفته گذشته ابلاغ شد و از امروز، پیش‌فروش بلیت در مجموعه شرکت‌های حمل‌ونقل آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: البته این پیش‌فروش برای کشف میزان تقاضا با یک شیب ملایم انجام می‌شود.

شهرکی افزود: قیمت بلیت اتوبوس در مسیر تهران ـ مهران در ایام اربعین دو برابر می‌شود به‌طوری که اتوبوس با امکانات ویژه (VIP) در ایام عادی ۳۴۰ هزار تومان قیمت دارد که این عدد به ۶۸۰ هزار تومان در زمان سفرهای اربعین رسیده است.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری نیز در این خصوص گفت: فعلاً فروش بلیت اتوبوس تهران ـ مهران بر اساس تقاضا در حال انجام است و برای بازگشت نیز سامانه‌ای در حال طراحی است که زائران از کشور عراق می‌توانند بلیت بازگشت خود را رزرو کنند.

داریوش باقر جوان افزود: برای تخصیص اتوبوس در سایر مسیرها نیز در حال ارزیابی هستیم.

قیمت بلیت اتوبوس اربعین از مشهد به مهران

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: قیمت بلیت اتوبوس اربعین وی‌آی‌پی از مشهد به پایانه مرزی مهران یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: نرخ مصوب بلیت اتوبوس وی‌آی‌پی (۲۵ صندلی) در ایام سفر اربعین از مشهد به پایانه مرزی مهران در استان ایلام یک میلیون و ۴۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

رضا صحراگرد افزود: نرخ مصوب قیمت بلیت اتوبوس اربعین ۳۲ صندلی از مشهد به مهران یک میلیون و ۲۳۴ هزار تومان و این نرخ برای اتوبوس عادی (۴۴ صندلی) نیز ۸۸۱ هزار تومان تعیین شده است.

وی گفت: قیمت بلیت اتوبوس وی‌آی‌پی مشهد به مرز خسروی در استان کرمانشاه نیز ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، قیمت بلیت اتوبوس ۳۲ صندلی یک میلیون و ۱۸۴ هزار تومان و قیمت بلیت اتوبوس عادی ۴۴ نفره در این مسیر نیز ۸۴۶ هزار تومان اعلام شد.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده ای خراسان رضوی بیان داشت: امسال مرز باشماق در استان کردستان نیز برای تردد زائران اربعین آماده سازی شده است و قیمت مصوب بلیت اتوبوس ۲۵ صندلی (وی‌آی‌پی) زائران از مشهد به پایانه مرزی باشماق نیز یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان است.

صحراگرد بیان داشت: به زودی پیش‌فروش بلیت در ایام اربعین با نرخ مصوب در سامانه ‌های اینترنتی فروش بلیت اعمال خواهد شد و شرکت‌های حمل‌ونقل و ناوگان در سطح کشور ملزم به رعایت نرخ‌های یاد شده هستند.

هزینه جابه‌جایی از مرز به شهرهای عراق اعلام شد

رییس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری اربعین حسینی شهرداری تهران با اشاره به استقرار ۷۵۰ دستگاه اتوبوس از تهران در مرزهای مهران، چزابه، خسروی و شلمچه، هزینه جابه‌جایی زائران از نقطه صفر مرزی تا نخستین شهر در عراق پس از مرز را اعلام کرد.

مهدی علیزاده؛ رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی شهرداری تهران درباره تمهیدات صورت گرفته از سوی شهرداری برای خدمت‌رسانی در بخش حمل و نقل در مراسم اربعین حسینی امسال اظهار کرد: طبق سنوات گذشته و طبق حکمی که وزیر محترم کشور به معاون خدمات شهری شهرداری تهران محول می‌کند، به عنوان مسئول کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، به استناد بند ۵ آن حکم، هم معاون خدمات شهری شهرداری تهران و هم نماینده تام‌الاختیار وزارت کشور در امور حمل و نقل، دو وظیفه را برعهده سازمان اتوبوسرانی شهرداری تهران محول می‌کنند.

وی ادامه داد: ابتدا هماهنگی و هم‌افزایی سازمان‌های اتوبوسرانی شهرداری‌های مشهد، کرج، شیراز و تهران و اهواز با مدیریت و نظارت عالیه شهرداری تهران انجام شد؛ مرزها (شلمچه، چزابه، مهران و خسروی) در داخل خاک عراق به لحاظ حمل و نقلی به شهرداری تهران سپرده شده است.

رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی شهرداری تهران تصریح کرد: طبق هماهنگی‌هایی که ستاد مرکزی اربعین وزارت کشور با مسئولان وزارت کشور عراق و استانداران همجوار کشورمان در غرب کشور انجام دادند انشاءالله طبق برنامه‌ریزی‌ها بناست در داخل خاک عراق از ابتدای مرز ( مهران، شلمچه، خسروی و چذابه) تا اولین شهر بعد از مرز، مجوز حمل و نقل زائرین امام حسین (ع) را داشته باشیم؛ تلاشمان این است که این اتفاق را با هماهنگی مسئولان عراق، مدیریت کنیم که با توجه به گرمای هوا مردم عزیزمان کمتر اذیت شوند.

علیزاده با اشاره به آمادگی خدمت‌رسانی در حوزه حمل و نقل در مراسم اربعین حسینی(ع) متذکر شد: چنانچه کشور عراق مجدداً در حوزه حمل و نقل کمبودی حس کند، به ستاد مرکزی اربعین ایران اطلاع‌رسانی خواهد کرد و طبیعتاً ما نیز پشتیبانی خود را مضاعف خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مسئولان عراقی تا این لحظه این موضوع را اعلام نکرده‌اند و ما در همان شهرهایی که اعلام شده است، خدمت رسانی می‌کنیم.

رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی شهرداری تهران یادآور شد: بر اساس مصوبات ستاد، بناست در حوزه حمل و نقل در خاک عراق (از مرزی که برای ما تعیین کردند تا نخستین نقطه شهری اگر فاصله کمتر ۸۰ کیلومتر باشد) از هر زائر ۸۰ هزار تومان و اگر بالای ۸۰ کیلومتر بود، ۱۰۰ هزار تومان اخذ و به راننده اتوبوس پرداخت شود؛ این رقم با توجه به قیمت بالای حمل و نقل داخل خاک عراق رقم نسبتا ناچیزی است.

وی گفت: ۷۵ درصد ورودی زوار اربعین کشورمان به عراق از مرز مهران خواهد بود. ما برای این مرز تدارک ویژه‌تری هم دیده‌ایم و تلاش خواهیم کرد با دپوی اتوبوس‌ها از مهران تا کوت، خدمات‌رسانی بهتری کنیم؛ از کوت به نجف یا به کربلا هم بر اساس توافق انجام شده، اتوبوس‌ها و ون‌های عراقی نسبت به جابجایی زائران اقدام می‌کنند.

علیزاده به تاکید وزیر کشور در فرایند خدمت‌رسانی به زائران اربعین اشاره و تصریح کرد: نکته‌ای که شخص وزیر کشور تاکید داشت، عدم سردرگمی مردم در جابجایی بوده است؛ بر همین اساس با گروه‌های جهادی هماهنگی صورت گرفته است که در مرزهای پرتردد، کنار همکاران اتوبوسرانی با تعداد و کاورهای مشخص قرار بگیرند و مردم را به اتوبوس‌ها و ون‌های عراقی هدایت کنند.

رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی شهرداری تهران درباره تعداد اتوبوس‌های پیش‌بینی شده برای اعزام به مراسم اربعین پیش‌رو گفت: تعداد اتوبوس‌های که تاکنون مصوب شده در مجموع ۴ مرز، ۷۵۰ دستگاه است که با توجه به وضعیت ویژه مهران حدود ۳۵۰ دستگاه اتوبوس را ما در مرز مهران بکارگیری خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت اتوبوسرانی تهران در مسیر تهران تا مرزها نیز خدمات‌دهی خواهد داشت یا خیر تصریح کرد: برای اتوبوسرانی تهران، ماموریتی برای خدمات‌دهی از تهران تا مرزها تعریف نشده اما از تهران تا مرز طبق اعلام دکتر افندی‌زاده؛ رئیس کمیته حمل و نقل وزارت کشور تقریبا ۷۵ درصد از ناوگان حمل و نقل کشوری را برای اربعین اختصاص داده‌اند که مردم را از شهرهای خودشان به مرزهایی که اعلام می‌کنند، منتقل خواهند کرد.

علیزاده با اشاره به افزایش دما و گرمای هوا در سال جاری و همچنین افزایش احتمالی زائران حسینی در مراسم اربعین امسال متذکر شد: علی‌رغم اینکه ناوگان اتوبوسرانی ما در سطح کشور یک ناوگان فرسوده است اما سعی شده که اتوبوس‌های نوپا، سرحال و اورهال شده در مرزها استفاده شود که به لحاظ موتوری و کولری دارای کمترین مشکل باشند.

رئیس کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی شهرداری تهران به زمان شروع و پایان عملیات خدمت‌رسانی در مراسم اربعین حسینی (ع) اشاره و تصریح کرد: عملیات اربعین از ابتدای صفر شروع و تا پایان رسمی مراسم اربعین ادامه خواهد داشت و بلافاصله برای استقبال از مهر آماده خواهیم شد؛ در این مدت هم در خدمات‌رسانی به مردم عزیز تهران با تمهیداتی که اندیشیده شده مشکلی نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا فرایند خدمت‌رسانی به زائران در اربعین در داخل خا کشورمان یک روز بعد از اربعین به پایان می‌رسد در حالیکه حجم بازگشت زائران اربعین حداقل ۴ روز بعد از روز اربعین بسیار پرحجم است و چرا کارگروه حمل و نقل عمومی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین حسینی شهرداری تهران به گونه‌ای پیش‌بینی نکرده است که خدمت‌رسانی به زائران در حوزه حمل و نقل حداقل ۳ تا ۴ روز بعد از روز اربعین نیز ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: قرارگاه ما در داخل و خارج از کشور به‌صورت جدی مشغول رصد لحظه‌ای تحولات ترافیکی جمعیت اربعین است و ممکن است تصمیمات برای خدمات‌رسانی ویژه‌تر به مردم تغییر کند که برای همه سناریوها آمادگی کاملی داریم.

علیزاده تصریح کرد: حرکت اربعین مختص یک روز نیست و زوار اربعین از اواخر محرم و بخصوص از اول صفر حرکت خواهند کرد و ما بنابر ماموریت تعریف شده در این حوزه، آمادگی خدمات‌رسانی خواهیم داشت اما با این حال، ستاد اربعین هم اعلام کرده که زائران به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که بتوانند زیارت بهتری را تجربه کنند.

نرخ مصوب بلیت اتوبوس ایام اربعین از مبدأ استان مرکزی اعلام شد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به شروع طرح اعزام زائران اربعین از ۲۷ مرداد ماه سال جاری، نرخ مصوب بلیت اتوبوس را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، مهرداد جهانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قیمت مصوب بلیت اتوبوس از مبدأ استان مرکزی به مرز مهران بصورت سه نرخی برای اتوبوس های ۲۵ ، ۳۲ و ۴۲ نفره تعیین شد.

وی گفت: طرح جابه‌جایی زائرین از ۲۷ مرداد ماه سال جاری شروع و تا ۲۰ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: نرخ مصوب بلیت اتوبوس برای جابه‌جایی زائرین اربعین با توجه به یک سر خالی بودن اتوبوس ها تعیین و ابلاغ شده است که در استان مرکزی بر اساس ظرفیت اتوبوس ها بصورت سه نرخی می‌باشد.

به گفته جهانی نرخ اتوبوس از مبدأ اراک به مقصد مهران برای اتوبوس های ۲۵ نفره ۵۰۰ هزار تومان، برای اتوبوس های ۳۲ نفره ۴۱۷ هزار تومان و برای اتوبوس های ۴۲ نفره ۳۳۰ هزار تومان تعیین شده است.

وی اظهارداشت: ۴۸ شرکت حمل و نقل مسافری با ظرفیت تعیین شده در قالب ۱۳۰ دستگاه اتوبوس، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۰ دستگاه سواری کرایه برای اعزام زائران از ۲۷ مرداد ماه فعالیت خود را شروع و تا ۲۰ شهریور ماه ادامه خواهند داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تأکید کرد: شرکت‌های مسافربری موظف به فروش اینترنتی و حضوری بلیت در طول اجرای این طرح بوده و نرخ‌های اعلام شده فقط مربوط به ایام اربعین می‌باشد.

وی افزود: کارشناسان حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با حضور در پای میز خدمت در پایانه‌های مسافربری استان و در مرز مهران همراه زائران اربعین خواهند بود تا نسبت به هدایت، راهنمایی و تسهیل امور زائرین خدمات لازم را ارائه دهند.

جهانی بیان کرد: در صورت مشاهده تخلف و هرگونه نارضایتی، هم استانی‌ها می‌توانند موضوع را به نمایندگان مستقر در پایانه‌ها اطلاع داده یا از طریق شماره تلفن ۱۴۱ مشکل مربوطه را به کارشناسان مرکز مدیریت راه‌های این اداره کل گزارش دهند.

وی خاطرنشان کرد: گشت‌های اربعین نیز بصورت ۲۴ ساعته با حضور در محورهای مواصلاتی، تلاش می‌کنند تا زائران به سلامت از محورهای مواصلاتی استان مرکزی تردد نمایند.

قیمت بلیت اتوبوس کاشان – مهران اعلام شد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان جزئیات نرخ بلیت اتوبوس کاشان – مهران و نحوه مدیریت اعزام زائران را اعلام کرد.

علی اکبر آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه در بازه زمانی اربعین عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد، اظهار داشت: امسال با پیش‌بینی تمهیدات لازم سعی شده تا مشکلات به حداقل کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نرخ بلیت از کاشان به مرزهای کشور نزدیک به اربعین حسینی اعلام شد، افزود: امسال بازه زمانی اعزام سفر به اربعین ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور قرار داده شد و با پیگیری‌های صورت گرفته نرخ مصوب اعلام شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان در بیان جزئیات نرخ بلیت اتوبوس از کاشان به مرزهای کشور، ابراز داشت: برای اتوبوس ۴۴ نفره از کاشان به مهران ۴۷۰ هزار تومان، اتوبوس ۳۰ نفره در این مسیر ۶۷۰ هزار تومان و اتوبوس ۲۵ نفره در این مسیر ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها و اتوبوس‌ها ملزم به رعایت این مبلغ هستند، گفت: در راستای مدیریت اعزام افرادی که درخواست سفر گروهی در قالب کاروان دارند بر اساس تصمیم‌گیری در ستاد حمل و نقل اربعین کاشان اتخاذ شده است این افراد از امروز به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان باید مراجعه کنند و با در دست داشتن اطلاعات هویت افراد اعزامی به صورت گروهی به انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر معرفی شوند.

آقایی تصریح کرد: این انجمن نا مدیریت ناوگان در اختیار آنان قرار می‌دهد و اعزام‌های گروهی صرفا تا چهار شهریور امکان‌پذیر است و پس از آن بلیت فروشی به صورت روزفروش در ترمینال صورت می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه هر فرد حداکثر سه بلیت می‌تواند تهیه کند، تاکید کرد: افراد متقاضی دریافت بلیت ویژه اربعین باید حتما در سامانه سماح ثبت‌نام کرده باشند و تمامی اقدامات منوط به ثبت در این سامانه است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کاشان با بیان اینکه ۵۰ دستگاه با توجه به ظرفیت این شهرستان اتوبوس پیش‌بینی شده است، افزود: با توجه به پیش‌بینی استقبال از شهرها و استان‌های همجوار نیز پیش‌بینی شده تا ناوگان آنان جهت حمل و نقل مورد استفاده قرار بگیرد.

نرخ بلیت اتوبوس اعزام زائران به مرز شلمچه از شهرستان‌های هرمزگان اعلام شد

معاون حمل و‌ نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان نرخ بلیت اتوبوس اعزام زائران به مرز شلمچه را از شهرستان‌های هرمزگان اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حلول پایان دهه اول محرم، آغازی برای تلاش و برنامه‌ریزی برای سفر اربعین است چرا که با پایان ماه محرم الحرام و حلول ماه صفر، عملا راهپیمایی بزرگ و جهانی اربعین آغاز می‌شود و مردم از نقاط مختلف کشور خود را به نقاط مرزی با کشور عراق می‌رسانند تا در راهپیمایی بزرگ اربعین که چند ده میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند، حضور بهم رسانند، اواخر محرم و اوایل ماه صفر تا چند روز بعد از اربعین شلوغ‌ترین ایام در کشور برای پلیس و ناوگان حمل و نقل است، اکثر اتوبوس‌های کشور جهت‌گیری‌شان به سمت مرز عراق منعطف می‌شود و رقابت و تلاش برای یافتن بلیط اتوبوس برای زائرین بالا می‌گیرد.

البته امکان سفر با خودروی سواری، هواپیما، قطار و شناور دریایی نیز وجود دارد اما به هر صورت رغبت برای استفاده از اتوبوس بیشتر از سایر ابزارها در ناوگان حمل و نقل عمومی است، تقاضا برای سفر با اتوبوس به حدی زیاد است که امسال بنا است چند صد دستگاه اتوبوس اجاره‌ای از کشور ترکیه نیز به ناوگان حمل زائرین اضافه شوند تا عملیات اربعین با سهولت بیشتری انجام شود.

همه ساله این ایام، ایام افزایش قیمت‌ها برای ناوگان مرزی کشور است که این مهم امسال هم انجام شد، در اربعین سال گذشته بلیط بندرعباس به شلمچه برای اتوبوس‌های ۲۵ نفره معادل ۶۲۸ هزار تومان، برای اتوبوس‌های ۳۲ نفره معادل ۵۲۹ هزار تومان و برای اتوبوس‌های ۴۴ نفره معادل ۴۲۹ هزار تومان اعلام شد اما امسال نرخ‌ها افزایش قیمتی دور از انتظار را تجربه کرده‌اند، این در حالی است که تقریبا نرخ کرایه‌ها در عراق ثابت هستند و تغییر مشهودی در آن‌ها دیده نمی‌شود‌.

پرویز کرمی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان در این زمینه به تسنیم، گفت: فروش بلیت اتوبوس اربعین با نرخ مصوب از ۲۴ مرداد در استان هرمزگان آغاز شده است.

معاون حمل و نقل داره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌‌ای هرمزگان گفت: قیمت هر عدد بلیط اتوبوس جفت صندلی بندرعباس به مقصد مرز شلمچه اتوبوس ۴۴ نفره ششصد و نود و یک هزار تومان، ۳۳ صندلی هشتصد و پنجاه و سه هزار تومان و اتوبوس وی‌ آی پی یک میلیون و بیست و دوهزار تومان اعلام شده است.

وی‌ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به محدودیت پروازی در ایام اربعین، بیش از ۹۵ درصد زائران به صورت زمینی به عراق سفر می‌کنند.

معاون حمل و‌ نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان گفت : اعزام زائران اربعین از ۲۷ مرداد آغاز می‌شود و تا ۲۰ شهریور ادامه دارد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: افرادی که بلیت‌ها را با قیمت بیش از نرخ مصوب بفروشند، بر اساس کمیسیون ۱۱ و ۱۲ مربوط به تخلفات راننده و شرکت‌ها، با آن‌ها برخورد می‌شود

براساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان، نرخ سفر به شلمچه از دیگر شهرستان‌های هرمزگان به شرح زیر است:

بندرلنگه به شلمچه:

اتوبوس ۲۵ نفره : ۸۵۸/۰۰۰

اتوبوس ۳۰ نفره : ۷۱۵/۰۰۰

اتوبوس ۴۰ نفره : ۵۸۰/۰۰۰

 رودان به شلمچه:

اتوبوس ۲۵ نفره : ۱/۱۲۳/۰۰۰

اتوبوس ۳۰ نفره : ۹۳۷/۰۰۰

اتوبوس ۴۰ نفره : ۷۵۵/۰۰۰

قشم به شلمچه:

اتوبوس ۲۵ نفره : ۱/۰۵۰/۰۰۰

اتوبوس ۳۰ نفره : ۸۸۲/۰۰۰

اتوبوس ۴۰ نفره : ۷۱۱/۰۰۰

میناب به شلمچه:

اتوبوس ۲۵ نفره : ۱/۱۲۳/۰۰۰

اتوبوس ۳۰ نفره : ۹۳۷/۰۰۰

اتوبوس ۴۰ نفره : ۷۵۵/۰۰۰

 جاسک به شلمچه:

اتوبوس ۲۵ نفره : ۱/۳۰۵/۰۰۰

اتوبوس ۳۰ نفره : ۱/۱۰۰/۰۰۰

اتوبوس ۴۰ نفره : ۸۹۱/۰۰۰

 حاجی‌آباد به شلمچه:

اتوبوس ۲۵ نفره : ۹۱۰/۰۰۰

اتوبوس ۳۰ نفره : ۷۶۳/۰۰۰

اتوبوس ۴۰ نفره : ۶۱۸/۰۰۰

 پارسیان به شلمچه:

اتوبوس ۲۵ نفره : ۶۷۲/۰۰۰

اتوبوس ۳۰ نفره : ۵۶۰/۰۰۰

اتوبوس ۴۰ نفره : ۴۴۷/۰۰۰

قیمت ها به تومان است.

نرخ کرایه‌ها تا نجف:

شلمچه تا نجف(با اتوبوس): 10 تا 12 هزار دینار

شلمچه تا نجف(با ون): 13 تا 15 هزار دینار

شلمچه تا نجف(با سواری): 25 تا 30 هزار دینار

نرخ کرایه‌ها تا کربلا:

شلمچه تا کربلا(با اتوبوس): 13 تا 15 هزار دینار 

شلمچه تا کربلا(با ون): 16 تا 18 هزار دینار

شلمچه تا کربلا(با سواری): 28 تا 32 هزار دینار

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه