ارسال به دیگران پرینت

مترو پرند | افتتاح مترو پرند

مترو پرند کی افتتاح می‌شود؟ | اطلاعات جدید از مترو پرند

مترو پرند، خط جدیدی است که مدتی است که ساکنینش منتظر ساخته شدنش هستند. به تازگی علیرضا زاکانی، شهردار تهران، اطلاعات جدید در مورد مترو پرند داده است که می‌توانید در ادامه بخوانید.

مترو پرند کی افتتاح می‌شود؟ | اطلاعات جدید از مترو پرند

مترو پرند

مترو پرند، خط جدیدی است که مدتی است که ساکنینش منتظر ساخته شدنش هستند. به تازگی علیرضا زاکانی، شهردار تهران، اطلاعات جدید در مورد مترو پرند داده است که می‌توانید در ادامه بخوانید.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مترو پرند امسال افتتاح می شود، اظهار کرد: تفاهم نامه خط ۹ مترو تهیه شده است و برای خط ۸ و ۱۱ هم به لطف خدا در حال طی کردن امور کارشناسی آن هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه ورامین هم مصوبه ای را در دولت داشتیم که در آینده مجهز به مترو شود.

شهردار تهران با تأکید بر اینکه برای تکمیل باقی مانده خطوط ۳،۴،۷ و ۶ نیز قراردادها در حال تکمیل است، افزود: متروی پرند نیز به صورت دو بانده امسال افتتاح خواهد شد.

زاکانی تاکید کرد: ناظر بر اقدامات انجام شده در مورد متروی حومه، اقدامات در حال انجام است که متروی تهران با امکانات دولت اجرا شود

در ماه‌‌‌ها و هفته‌‌‌های اخیر اعلام شد افتتاح متروی شهر جدید پرند در فهرست افتتاح‌‌‌های هفته دولت –هفته اول شهریور ماه- قرار گرفته است. با این حال، برخی از اظهارنظرها از سوی بعضی مسوولان این شائبه را ایجاد کرده است که احتمالا این افتتاح برای چندمین بار با تاخیر همراه شود و متروی پرند درهفته دولت افتتاح نشود.

یکی از این اظهارنظرها مربوط به خبری است که روز گذشته به نقل از مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی منتشر شد.

بر اساس این خبر، مدیرعامل شهر جدید پرند از برنامه افتتاح متروی پرند در ماه‌‌‌های آتی خبر داده و اشاره‌‌‌ای به هفته دولت یا زمان دقیق این افتتاح نکرده است. ‌‌‌آرش صیادی در این خبر اعلام کرده است: از مهم‌ترین اقداماتی که شرکت عمران شهر جدید پرند در برنامه قرار داده است، افتتاح متروی پرند در ماه‌‌‌های آتی و همچنین بهره‌‌‌برداری از ۲هزار و ۸۰۰ واحد تکمیل شده مسکن مهر است که به زودی تحویل متقاضیان خواهد شد.

این در حالی است که کمتر از یک ماه به آغاز هفته دولت باقی مانده است و به نظر می‌رسد اگر قرار بود بر اساس اظهارات قبلی مسوولان شهرهای جدید این مترو در هفته دولت افتتاح شود، مدیرعامل این شهر جدید از عبارت افتتاح در ماه‌‌‌های آتی برای متروی پرند استفاده نمی‌‌‌کرد.

بررسی‌‌‌ها نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون مشکل اصلی ساکنان عمده شهرهای جدید که در اطراف کلان‌شهرها ساخته شده و توسعه ‌یافته‌‌‌اند و محل سکونت تعداد زیادی از جمعیت شاغل در شهر مادر هستند، مربوط به معضل حمل‌ونقل و عدم‌دسترسی به مترو به عنوان یک مد حمل‌ونقلی با امکان جابه‌‌‌جایی انبوه، سریع و ارزان مسافران شهرهای جدید به شهر مادر و بالعکس است.

این مشکل که از ابتدای ایجاد این شهرها به عنوان یک معضل اصلی سکونت در حومه جدید کلان‌شهرها وجود داشته است بیش از یک دهه از شروع فرآیند توسعه این شهرها و ساخت واحدهای مسکن مهر که منجر به رشد چند برابری جمعیت ساکن در این شهرهای جدید شد، همچنان پابرجاست. تنها یک شهر جدید-شهر جدید هشتگرد- از مترو برخوردار است و سایر شهرهای جدید مترو ندارند.

به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   ایا زون یک کیسون را تحویل میدهند؟

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه