ارسال به دیگران پرینت

خشک کردن | خشک کردن لواشک

سریع ترین راه خشک شدن لواشک | خشک کردن لواشک بدون آفتاب و فر

همه فکر می‌کنند برای خشک کردن لواشک نیاز به آفتاب است اما در این مطلب یک ترفند برای خشک کردن لواشک بدون آفتاب و فر یاد می‌گیرید.

سریع ترین راه خشک شدن لواشک | خشک کردن لواشک بدون آفتاب و فر

 خشک کردن لواشک بدون آفتاب و فر

همه فکر می‌کنند برای خشک کردن لواشک نیاز به آفتاب است اما در این مطلب یک ترفند برای خشک کردن لواشک بدون آفتاب و فر یاد می‌گیرید.

رسوب کتری رو سه سوته ازبین ببر! | ترفند پاکسازی رسوب کتری

روش های خشک کردن لواشک در خانه

۱. آفتابخشک کردن لواشک با آفتاب

یکی از رایج‌ترین و بهترین روش‌های خشک‌کردن لواشک در خانه است. از آنجا که بیش از ۹۰ درصد لواشک‌ها را با میوه‌های متنوع تابستانی درست می‌کنند و نور خورشید هم در تابستان به اندازه کافی هست، این کار بهترین روش برای خشک‌کردن لواشک‌هاست. برای جلوگیری از نفوذ حشرات و گردوغبار، می‌توانید یک تور روی لواشک‌ها بکشید. دقت کنید که تور روی سطح لواشک نیفتد و به شکلی روی لواشک‌ها قرار گیرد، که با سطح رویی لواشک فاصله داشته باشد.


۲. خشک کردن لواشک با پنکه

اگر به حیاط یا بالکن دسترسی ندارید یا اینکه هوای آزاد مساعد خشک‌کردن لواشک نیست، می‌توانید لواشک‌ها را داخل خانه و جلوی پنکه خشک کنید البته توجه کنید که این روش زمان بیشتری می‌برد.


۳. شوفاژ، بخاری و..

یکی دیگر از راه های خشک کردن لواشک که مخصوص فصل‌های سرد سال است، استفاده از بخاری یا شوفاژ است. به این صورت که لواشک را نزدیک شوفاژ یا جلوی بخاری و یا حتی روی بخاری یا شوفاژی که حرارت خیلی کم دارند قرار دهید. به این صورت لواشک به تدریج با گرمای شوفاژ یا بخاری خشک می‌شود.

۴. خشک کردن لواشک در فر یا میوه خشک کن

یک کاغذ روغنی کف سینی فر پهن کنید. پوره میوه را به سینی منتقل نمایید و به قطر نیم سانتی‌متر پهن کنید. سینی را به فر که از قبل با درجه حرارت ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد گرم نموده‌اید به مدت ۲ ساعت قرار دهید تا زمانی که آب لواشک تبخیر شود و حالت تردی پیدا کند.پس از خنک‌شدن لواشک‌ ترش را بوسیله پیتزا‌بر به اندازه دلخواه برش بزنید و با قرار دادن تکه کاغذی روی آن شروع به رول‌کردن آن کنید و به وسیله نخ تابیده لواشک را ببندید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه

    تبلیغات متنی